Sözcü Plus Giriş

SAMSUN'da okulların açılmasıyla birlikte harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şubesi'ne bağlı 'Narkotim' ekipleri, okul önlerinde şüpheli kişileri tek tek aradı.
Samsun'da 2016- 2017 eğitim- öğretim yılının başlamasıyla birlikte İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de önlemlerini arttırdı. Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı 'Narkotim' ekipleri, bugün saat 09.00 itibariyle okul önlerinde uygulama yaptı. Araçlı, motorize ve yaya 32 personelden oluşan 10 ayrı ekip, okul önlerinde ve umuma açık yerlerde ki şüpheli kişileri tek tek arayıp kimlik kontrolü yaptı. Okulla ilgisi olmayan kişiler, okul önlerinden uzaklaştırıldı.
Öte yandan umuma açık yerlerde bekleyen kalabalık gruplar da yaya ve motorize ekipler tarafından aranıp kimlik kontrolü yapıldı.
Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Samsun'un da aralarında bulunduğu 29 ilde Narkotim ekiplerinin kurulduğu hatırlatarak, "İlimizde narkotik polisinin sokaktaki varlığını hissettirerek uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğini önlemek amacıyla Uyuşturucu İle Mücadele Şubesi ekiplerine ek olarak kurulan motosikletli timlerimizin de katalamıyla toplam 32 personelden oluşan 10 narkotim ekibi faaliyetlerine devam etmektedir. Okul önlerinde ve okul civarında umuma açık yerlerdeki denetlemelere ağırlık veren ekiplerimizin uyuşturucuyla mücadelesi kararlı bir şekilde devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more