Adana Haberi: Okulda cinayete 10 yıl hapis

Okulda cinayete 10 yıl hapis

Okulda cinayete 10 yıl hapis

ADANA'da sıra taşıma yüzünden kavga ettiği arkadaşı 15 yaşındaki Yusuf Gülaydın'ı göğsünden bıçaklayarak öldüren 16 yaşındaki C.G. 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Olay, 8 Nisan'da Akkapı Endüstri Meslek Lisesi'nde meydana geldi. Aynı okulda eğitim gören Yusuf Gülaydın ile C.G. sıra taşıma nedeni ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine C.G. üzerinde taşıdığı bıçakla Yusuf Gülaydın'ı göğsünden bıçaklayarak kaçtı. Ağır yaralanan Yusuf Gülaydın, götürüldüğü hastanede 2 gün sonra hayatını kaybetti. İhbar üzerine okula giden polisle öğrenciler arasında arbede yaşanırken C.G. yakalandı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan C.G., tutuklandı.
'4- 5 ARKADAŞIYLA BENİ DÖVDÜLER'
C.G., 'Çocuğu öldürme' suçundan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasına çıktı. Yusuf Gülaydın'la daha önce kendisine sigara paketi fırlattığı gerekçesiyle tartıştığını anlatan C.G., "Olay günü sıra taşıma yüzünden tartıştığım Y.G. bana küfür etti. 4- 5 arkadaşıyla beni dövdüler. Okulun dışında bulduğum ve öğretmenlerime vermek üzere aldığım bıçakla kendimi savunmak amacıyla bir kez vurduktan sonra korkup kaçtım. 3 gün sonra polise teslim oldum. Çok pişmanım" diye savunma yaptı.
Mahkeme heyeti, C.G.'ye 'Çocuk yaştaki kişiyi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası verdi. C.G.'nin cinayeti haksız tahrik altında işlediğine kanaat getiren mahkeme heyeti, iyi hal indirimi ve yaş küçüklüğü nedeniyle cezayı 10 yıl 10 aya indirdi.

 

DHA

Loading...