Manisa Haberi: Öldürülen minik Irmak'ın ailesine maaş bağlanacak

Öldürülen minik Irmak'ın ailesine maaş bağlanacak

Öldürülen minik Irmak'ın ailesine maaş bağlanacak

Nurettin DOĞAN/ ALAŞEHİR (Manisa), DHA) MANİSA'nın Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, tecavüz edildikten sonra öldürülüp gömülen 4 yaşındaki Irmak Kupal'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kupal Ailesi'nin yanında olduklarını belirten Kaymakam Bilgin, aileye maaş bağlanması için çalışmalara başladıklarını söyledi.
Alaşehir'de gündelik işlerde çalışarak geçimini sağlayan 27 yaşındaki Suriye ve 44 yaşındaki Bilal Kupal çiftinin Menderes Mahallesi, Elmadağ Caddesi, 2 Sokak'taki evlerinin önünde oynayan kızları Irmak Kupal, geçen 14 Ekim'de, saat 15.00'te ortadan kayboldu. Arama çalışmalarına rağmen minik Irmak bulunamadı. Baba Kupal'ın bir televizyon programında şüphelendiğini söylediği hurdacılık yapan komşusu Himmet A., katıldığı aynı kanaldaki program arasında cinayeti itiraf edince, tüm Türkiye'nin yüreği yandı.
Cinayet şüphelisi Hikmet A. polis tarafından gözaltına alınıp Alaşehir'e getirildi ve minik Irmak'ı gömdüğü yeri göstermesi istendi. Sevk edildiği adliyede tutuklanan Hikmet A.'nın gösterdiği, Kupal Ailesi'nin evlerine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bölgede bulunan bağlarda arama çalışması başlatıldı. Çalışmalarda, iş makineleri ve ceset arama köpekleri de kullanıldı. İlk olarak minik Irmak'ın, kaybolduğu gün komşusu tarafından hediye edilen ayakkabıları bulundu. Geçen cumartesi ise Ilıca Mahallesi'ndeki Şevket Başaran'a ait bağda, minik Irmak'ın, üzerindeki ilk günkü kıyafetleriyle 1.5 metre derine gömülen cesedi çıkarıldı. Tecavüz edilip öldürüldüğü belirlenen minik Irmak, dün Yeni Alaşehir Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi. 
Birçok kişi, ziyaret ettikleri Kupal Ailesi'ni yalnız bırakmıyor. Bugün de Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin ile birlikte aileyi ziyaret etti.
Evin önünde taziye ziyaretine gelenlerle birlikte oturan Kaymakam Osman Bilgin, "Aileye destek ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunlar acıyı kaldırmaz. Ama en azından toplumun, onun yanında olduğunu gösterir. Bu olay Türkiye'ye maloldu. Toplumun bu konularda çok dikkatli olması gerekir. Maalesef bazen çok iyi niyetli davranıyoruz. Ne yazık ki yarar da, zarar da en yakınınızdan geliyor. Tedbiri bizden, tevekkülü Allah'a bırakmak lazım. Bu örnek olması lazım. Ailenin durumu çok zor, çok kötü. Biz aileye maaş bağlamak için çalışmalara başladık. Barınma konusunda da aileden gelecek talepler doğrultusunda yardımcı olacağız. Toplumuzun acılarını paylaşması çok güzel bir şey. Aileyi yalnız bırakmıyoruz, acılarını paylaşıyoruz" dedi.
Baba Bilal Kupal ise kaymakama teşekkür ederek, olay nedeniyle sağlıklı düşünemediklerini, herhangi bir taleplerinin olması halinde önümüzdeki günlerde ileticeklerini söyledi. Konuşmakta zorlanan acılı anne Suriye Kupal da, "Allah kimselerin başına vermesin. Bizim yaşadıklarımızı kimselere yaşatmasın" dedi.

DHA

Loading...