Sözcü Plus Giriş

AMASYA’nın Merzifon ilçesinde kaportacıya götürdüğü otomobilinin iki aracın birleştirilmesiyle meydana geldiğini öğrenen tekstil işçisi 32 yaşındaki Hasan Bolat ikinci şoku da emniyetin aracına el koymasıyla yaşadı.
Amasya'da takas yoluyla ve üzerine bir kısım para vererek aldığı beyaz renkli otomobilinin ön tarafının 1996 model arka tarafının ise 2000 model bir araca ait olduğunu öğrenen Hasan Bolat, bugün Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldı. Cumhuriyet Savcılığı’nın sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında Bolat’ın aracına el konuldu. Samsun’a kriminal incelenmeye gönderilecek otomobil Amasya’nın Merzifon ilçe Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekildi.
Hasan Bolat, “Olayın basına yansımasından sonra aracıma Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından el konuldu. Bana aracı kriminal için Samsun’a göndereceklerini, daha sonra da rapor alınacağını belirttiler. Bu iki uygulama olumlu çıkarsa aracımı bana geri teslim edeceklerini söylediler. Devletimizin ikinci el alım satımı yapılan araçlara yönelik daha titiz bir çalışma yapılmasını istiyorum. Benim durumumda olan ve korktukları için mağdur olan bir çok vatandaşımız vardır. Maddi-manevi zarara uğradım” diye konuştu.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more