Ordu Haberi: Ordu Valisi, adını kullanarak para isteyen kişiden şikayetçi oldu

Ordu Valisi, adını kullanarak para isteyen kişiden şikayetçi oldu

Ordu Valisi, adını kullanarak para isteyen kişiden şikayetçi oldu

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kendi adını kullanarak bazı işadamları ve esnaftan telefonla maddi yardım talebinde bulunduğunu belirttiği
Çorumlu hemşehrisi Hilal Erdal’la ilgili uyarıda bulunarak, kendisinden şikayetçi olduğunu açıkladı.
Çorumlu olan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun adını kullanarak bazı işadamlarından telefonla maddi yardım talebinde bulunduğu iddia edilen Hilal Erdal, emniyetin çalışmasıyla tespit edildi. Ordu Valiliği’nin resmi internet sitesinden de konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, iddiaya konu olan Hilal Erdal’ın açık kimliği de yayınlanarak, kendisine yardımda bulunulması halinde telefonla durumun Valiliğe bildirilmesi istenerek şöyle denildi:
“Valiliğimize intikal eden şifahi şikayet ve duyumlara göre, Çorum ili Uğrak Köyü nüfusuna kayıtlı Hilal Erdal isimli bir şahıs, bazı işadamlarımızı ve esnaflarımızı telefonla arayıp, Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’nun adını da kullanarak, 'Sayın Valimizin himayelerinde hastamıza yardım topluyoruz. Sizler de bize yardımcı olur musunuz' diyerek, maddi yardım talebinde bulunduğu öğrenilmiştir. Sayın Valimizin adını kullanmak ve hasta vatandaşlarımızı istismar etmek suretiyle kendilerinden bağış talebinde bulunulan Hilal Erdal isimli şahsa veya başka kişilere itibar edilmemesi, herhangi bir yardımda bulunulmaması, mağduriyet yaşanmaması yönünden önem arz etmektedir.Sayın Valimizin adı kullanılmak suretiyle maddi yardım talebinde bulunulması halinde, durum derhal güvenlik birimlerine bildirilmeli, gerekirse Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün 223 52 52 numaralı telefonundan durumu teyit edilmelidir.”

DHA

Loading...