Ordu Haberi: Ordu’da kutlama yağmur nedeniyle salonda yapıldı

Ordu’da kutlama yağmur nedeniyle salonda yapıldı

Ordu’da kutlama yağmur nedeniyle salonda yapıldı

– 29 EKİM Cumhuriyet Bayramı’nın 93'üncü yıldönümü Ordu’da düzenlenen törenle kutlandı.
Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde, 29 Ekim yılı kutlamaları havanın yağmurlu olması nedeniyle Durugöl Spor Salonu’nda yapıldı. Burada düzenlenen törene Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sedat Sarıkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, daire müdürleri, gaziler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, polis, askeri erkan, öğretmen ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunması başlayan kutlamalarda, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak, Cumhuriyetin ilanı ve sonrası ile 15 Temmuz darbe girişimini anlatıp öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Şiirlerin okunmasıyla devam eden kutlamalar halk oyunları gösterisiyle sona erdi. Kutlamanın yapıldığı spor salonu ve çevresinde güvenlik güçleri de geniş güvenlik önlemi aldı.

DHA

Loading...