Ordu Haberi: Ordu'da selde kaybolan 2 kişiyi arama çalışmalarına ara verildi

Ordu'da selde kaybolan 2 kişiyi arama çalışmalarına ara verildi

Ordu'da selde kaybolan 2 kişiyi arama çalışmalarına ara verildi

ORDU İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, 16 gün önce meydana gelen sel felaketinde kaybolan 2 kişiyi bulmak için ekiplerin arama çalışmalarına 1 hafta süreyle ara verdiğini söyledi.
Ordu'nun Perşembe İlçesi'ne bağlı Tarlacık Mahallesi'nde Ramazan Bayramı'nın ikinci günü meydana gelen sel ve heyelanda 76 yaşındaki Mukaddes Soydan ve ablası 84 yaşındaki İrfan Soydan, Yumrutaş Mahallesi'nden ise 48 yaşındaki Mustafa Canbulut öldü. 60 yaşındaki Alim Canbulut ile 76 yaşındaki Remzi Taktak ise, sel ve heyelanda sürüklenerek kayboldu. Kaybolan 2 kişinin bulunması için 16 gün boyunca bölgede arama çalışması yürüten AFAD, UMKE, Sahil Güvenlik ve itfaiye ekipleri bugün itibariyle 1 hafta süreyle çalışmalara ara verdi. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, sel ve heyelanın meydana geldiği bölgede tüm aramalara rağmen kayıplara ulaşılamadığını belirterek, şöyle dedi:
"Yaklaşık 10 kilometrelik dere ve ırmak yatağında arama çalışması yaptık. İş makineleriyle selin sürüklediği moloz, çakıl ve kökünden sökülen, sürüklenen ağaçları devrettik. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 3 eğitmeniyle, 2 kadavra köpeği bölgeye getirildi, aramalar yapıldı. Kayıplarımıza ulaşamadık, çalışmalara 1 hafta ara verdik. 1 hafta sonra yeniden arama çalışması başlatacağız." 
Işık, ayrıca sel ve heyelan nedeniyle AFAD tarafından bölgede başlatılan hasar tespit çalışmalarının da yüzde 95 oranında tamamlandığını ekledi.

DHA

Loading...