Sözcü Plus Giriş

– ORDU’nun Altınordu İlçesi’nde, tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 30 yaşındaki Zafer Levent Önsel, bağışlanan karaciğer ve böbrekleri ile 3 hastaya can olacak.
İddiaya göre 1 gün önce Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde oturan Sagra Fabrika Müdürü Teoman Önsel’in oğlu Zafer Levent Önsel, arkadaşlarıyla evde otururken elindeki tabancanın kazayla ateş alması sonucu başından ağır yaralandı. Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Zafer Levent Önsel’in dün gece beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi’nin de onayı ile Önsel’in organları bağışlandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Eğitim ve Uygulama Merkezi’nden Ordu’ya gelen ekipler, Zafer Levent Önsel’in böbrek ve karaciğerini başarılı operasyonla aldı. Organlar Erzurum’da nakil bekleyen 3 hastaya gönderildi.
Erzurum Atatürk Üniversitesi'nden gelen Yrd. Doç. Ercan Korkut, başarılı operasyonla alınan 3 organın ayrı ayrı hastalara nakledileceğini belirterek, “Hastamızın iki böbreğini ve karaciğerini aldık. Erzurum’da organ bekleyen hastamıza nakledeceğiz. Kalp uygun değildi alınmadı. Hastanın daha önceden bir kalp krizi olduğundan dolayı kalp uygun değildi alınmadı” dedi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more