Muğla Haberi: Ortaca'da fener alayı ve motosikletli kortej

Ortaca'da fener alayı ve motosikletli kortej

Ortaca'da fener alayı ve motosikletli kortej

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenlendi, motosikletliler kortej oluşturdu.
Ortaca Belediyesi ve Ege Yolcu Motosiklet Grubu işbirliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı için bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlik Ege Yolcu Motosiklet Grubu'nun motosikletleri ile yaptığı kortej geçişiyle başladı. Motosikletli grup, Cumhuriyet Meydanı'ndan hareket ederek ilk olarak Dalyan Mahallesi'ne ulaştı. Ardından kent merkezinden gruba bisikletseverler de katıldı. Kent merkezinde atılan turun ardından yolculuk, Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Meydandaki törene Ortaca Belediye Başkanı CHP'li Hasan Karaçelik, CHP İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Ege Yolcu Motosiklet Grubu Başkanı Nadir Şahin, konuşma yaptı. Günün anlam ve önemine değinen Nadir Şahin, emperyalist devletlerin çeşitli terör örgütlerini yaratarak ülkeye zarar vermeye çalıştığını söyledi. 15 Temmuz darbe girişimini de hatırlatıp, lanetledi.
Ardından etkinliğe katılanlar hep bir ağızdan 'Andımız'ı okudu. Sonrasında meydanda toplanan yaklaşık 600 kişilik grup, ellerinde Türk bayrakları ve fenerler eşliğinde şehir içinde fener alayı yürüyüşü düzenledi. Kent merkezindeki yürüyüş yine Cumhuriyet Meydanı'na gelinmesiyle son buldu. Burada gün için hazırlanan görüntüler ve slayt gösterisiyle izledi. Etkinlikte, şehitler adına dökülen lokma ikram edildi.

DHA

Loading...