Sözcü Plus Giriş

ADANA'da 31 yaşındaki Sedat Yıldırım, hareket halindeki otomobilin önüne atlayıp, sürücü 57 yaşındaki Hamit Balık'ı bıçakla tehdit ederek aracını gasp etti. Kullandığı uyuşturucu hapın etkisindeki şüpheli, ne yaptığını hatırlamadığını söyledi.
Antalya'da oturan Hamit Balık, 07 FLK 60 plakalı otomobili ile Kurban Bayramı için Adana'da oturan yakınlarını ziyarete geldi. Tatilini uzatan Balık, dün akşam Seyhan Nehri Kıyısı'na geldi. Galeria İş Merkezi arkasında ilerleyen Balık'ın önüne atlayan Sedat Yıldırım, el işareti yaparak durmasını istedi. Frene basıp aracını durduran Balık, otomobilin camını açarak konuşmak istedi. Cebinden bıçak çıkartan Sedat Yıldırım, tehdit ederek Balık'ı aşağıya indirip otomobili gasp etti. Hamit Balık'ın ihbarı üzerine harekete geçen polis, gasp zanlısı 15 dakika süren kovalamaca sonucu Ziyapaşa Mahallesi'nde yakaladı.
Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen ve aldığı uyuşturucu hapın etkisiyle ifade veremeyen Yıldırım, sabah saatlerinde kendine geldi. İfadesinde ne yaptığını hatırlamadığını ileri süren Yıldırım, 'bıçaklı yağma' suçlaması ile adliyeye sevk edildi. Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirilen Sedat Yıldırım, "Ne yapmışım, bir şey hatırlamıyorum" diye konuştu.

 

DHA