Tokat Haberi: Özkoçak: Eagle sistemini kullanan devletten tasfiye edilecek

Özkoçak: Eagle sistemini kullanan devletten tasfiye edilecek

Özkoçak: Eagle sistemini kullanan devletten tasfiye edilecek

ÖĞRETİM Elemanları Sendikası (ÖGESEN) Genel Başkanı Vahdet Özkoçak, FETÖ örgütünün ByLock ile birlikte kriptolu haberleşmede kullandığı Eagle sisteminin çözülmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, "Eğer yetişirse bu KHK'ya, yetişmezse diğer KHK'da devlet personeli içerisinde Eagle sistemini kullananların tamamı tasfiye edilecek" dedi.
ÖGESEN Genel Başkanı Vahdet Özkoçak, Ankara Gazi Üniversitesinde Araştırma görevlisi Mahmut Ünal ile Sevda Yılmaz'ın nikah törenine katılmak üzere Tokat'a geldi. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı nikah salonunda düzenlenen nikaha katılan Vahdet Özkoçak, çıkışta açıklamalarda bulundu.
4 BİN 900'A YAKIN KİŞİ UZAKLAŞTIRILACAK
FETÖ soruşturması kapsamında Bylock kullanan akademisyenler içerisinde tasfiyelerin başladığını hatırlatan Vahdet Özkoçak, "Özellikle ilk etapta akademisyenlerin açığa alınanların tamamı Bylock'daki dörtlü sistemde bulunan kırmızı, turuncu, mavi ve beyaz işaretlemeyle ilgiliydi. Beyaz işaretlenme yapılan akademisyenler sadece cep telefonuna bilgisayardan indirmiş olanlardı. Turuncu olanlar indirmiş fakat bunu kullanmış olanlardı. Kırmızı olanlar ise en tehlikeli, darbe gününde bunu aktif şekilde kullanmış örgüt elemanlarıydı. Bu elamanların tamamıyla ilgili işlem yapıldı fakat bu yeni KHK ile beraber 4 bin 900'a yakın akademik ve idari personelin tekrar KHK ile uzaklaştırılacağını biliyoruz. Bu KHK önümüzdeki hafta ortaya çıkacak. Yalnız KHK'da yeni bir gelişme daha var. Kamu görevlileri içerisinde haksız şekilde görevlerine son verilmiş olan memurlar, akademisyenlerin tamamının göreve iadesi gerçekleşecek. Aynı zamanda itiraz etme, haklarını arama süreci başlayacak" dedi.
'MASUMLARIN HAKKI KORUNMALI'
Bylock ile birlikte kullanılan Eagle programının çözülmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini aktaran Vahdet Özkoçak, şöyle konuştu:
"Burada yeni bir sistem daha var, Eagle. ByLock ile beraber kullanılmış fakat Eagle sisteminin çözümlenmesi net bir şekilde yapılamamıştı. Bunun ilgili çalışmalar yürütülüyor. Bununla ilgili süreci yöneten Başbakan yardımcımız Nurettin Canikli'ye ekibine, aynı zamanda MİT'ten yeni bir ekip kuruldu, onlar da destek vermekte. Biz öğretim elemanları sendikası olarak şunu istiyoruz. Akademi ve kamu da ne kadar FETÖ ile ilişkilendirilmiş ve PKK ile ilişkilendirilmiş memur ve kamu görevlisi var ise onların tamamının görevine son verilmeli. Yalnız masumların hakkı mutlaka korunmalı."

 

DHA

Loading...