Sözcü Plus Giriş

ADANA'da park halindeki otomobilin camını kıran 32 yaşındaki Selçuk Yanar, sürücü koltuğundaki el çantasını aldı. Şirket çekleri, 20 bin lira para ve cep telefonu bulunan çanta ile birlikte olay yerinden kaçan Yanar, evine ulaşamadan 15 dakika sonra yakalandı.
Merkez Çukurova İlçesi, 100'üncü Yıl Mahallesi'nde Ergin Bayramoğlu, akşam saatlerinde Dr. Sadık Ahmet Bulvarı'ndaki bir mağazaya girdi. Kısa süreli görüşme yapmayı planlayan Bayramoğlu, el çantasını da araçta bıraktı. İşini tamamlayıp 5 dakika sonra otomobilinin yanına dönen Bayramoğlu, aracının ön camının kapısını kırılarak el çantasının çalındığını fark etti. Ergin Bayramoğlu, polisten yardım istedi. Bayramoğlu'nun başvurusu üzerine harekete geçen ekipler, içerisinde yaklaşık 20 bin lira para, çek koçanları, müşteri çekleri ile 2 bin TL değerindeki cep telefonu bulunan çantayı hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı bulunan Selçuk Yanar'ın aldığını belirledi.
Merkez Yüreğir İlçesi'nin Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde oturan Selçuk Yanar'ın çantayı aldıktan sonra Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nu kullanarak evine gideceğini tahmin eden ekipler, harekete geçti. Otoyolun doğu çıkışını kapatan polis, Selçuk Yanar'ı aldığı çanta ve içerisindeki malzemelerle birlikte yakaladı. Gözaltına alınan Selçuk Yanar, yapılan sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

DHA