Karabük Haberi: 'Pitbull' cinsi köpeğin sıldırdığı çocuk yaralandı

'Pitbull' cinsi köpeğin sıldırdığı çocuk yaralandı

'Pitbull' cinsi köpeğin sıldırdığı çocuk yaralandı

Bülent DİKTEPE/KARABÜK, (DHA)  KARABÜK'te, 7 yaşınaki Onur Yaka, apartmanın içinde 'pitbull' cinsi köpeğin kolundan ısırması sonucu yaralandı.
Olay, geçen cuma günü Kayabaşı Mahallesi Karadeniz Caddesi’nde meydana geldi. Aygül Yaka, misafirliğe gittikleri evden oğlu ile çıkarak markete gitti. İddiaya göre sokakta başıboş dolaşan pitbull cinsi köpek, Aygül Yaka ve oğluna saldırdı. Aygül Yaka'nın taş atarak uzaklaştırmaya çalıştığı köpek, apartmanın içine kaçan oğlu Onur'un peşinden giderek sağ kolundan ısırdı. Evden çıkan Şaban Yaka, oğlunu kurtarmak için köpeğin üzerine atladı. Köpek kaçarak gözden kayboldu.
Yaralanan Onur Yaka, çağrılan ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kayabaşı İlkokulu 1'nci sınıf öğrencisi Onur Yaka, tedavisinin ardından taburcu edildi. Yaka çifti, karakola giderek köpeğin sahibi olduğu iddia edilen O.G.’den şikayetçi oldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
Aygül Yaka, köpeklerin sokaklarda başıboş gezmesine tepki göstererek, "Pitbull köpeğinin sokakta başıboş gezmesi normal bir şey mi Belediye niye toplamıyor Bugün benim çocuğumun kolunu ısıran yarın başka bir çocuğu öldürebilir. Bütün mahalleli ayıramamış. Eşim üzerine atlayarak zor bıraktırmış. Yine de 5 tane dişi geçmiş. Yasak değil mi bu köpekler Niye besliyorlar, niye sokağa salıyorlar" dedi.
Aygül Yaka, oğlumun sağlık durumu iyi olduğunu, evde aşı tedavisinin devam ettiğini belirtti.

DHA

Loading...