Eskişehir Haberi: Porsuk Çayı'nda Red Bull bot kapışması nefes kesti

Porsuk Çayı'nda Red Bull bot kapışması nefes kesti

Porsuk Çayı'nda Red Bull bot kapışması nefes kesti

ESKİŞEHİR'deki Porsuk Çayı'nda yapılan 'Red Bull Bot Kapışması' etkinliği izleyenlerin nefeslerini kesti. Suya düşen yarışmacılar, yüzerek Porsuk Çayı'nda kurulan platforma çıktı.
Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Porsuk Çayı'nda Red Bull Bot Kapışması etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Anadolu Üniversitesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri katıldı. 3'er kişiden oluşan 32 takımın yarıştığı bot kapışması ilginç görüntülere sahne oldu. 3 kişilik takımda 2 kürekçi yer alırken, elinde sopa olan bot kaptanı da rakip takımın botunda bulunan kaptanla birbirlerini sopayla suya düşürmek için çaba sarf etti. Suya düşen yarışmacılardan bazıları yüzerek, bazıları da botlara bağlı olan iplere tutunarak Porsuk çayı ortasına kurulan platforma çıktı.
Erkek takımla yarışan Tuğçe Demir rakibini yendi, ancak ayağı kayınca suya düştü. Bir süre suda kalan Tuğçe ipe tutunarak platforma geldi ve burada basın mensuplarının da yardımı ile platforma çıkarıldı. Önce yenildiklerini sanan, daha sonra ad bir üst tura çıktıkları öğrenen Tuğçe Demir ile takım arkadaşları Evrim Emiroğlu ve Özge Akkaya birbirlerine sarılıp tur sevincini kutladı.
Etkinlikte su hortumu sayesinde Porsuk Çayı üzerinde havalanan bir gencin gösterisi de ilgi topladı.
Organizasyon sorumlusu Ayşe Serra Saygılı etkinliğin bir öğrenci etkinliği olduğunu belirterek "Porsuk Çayı'nda 3'üncü etkinliğimizi düzenliyoruz. Burada iki üniversitenin öğrencileri botların içinde birbirlerini suya itmeye çalışıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda da öğrenciler tarafından çok ciddi bir katılım vardı. Bu yıl da aynı şekilde ciddi bir katılım bulunuyor. Eskişehir bilindiği üzere bir öğrenci kenti. Etkinliğin amacı Eskişehir'de öğrenim gören öğrencileri bir araya getirmek" dedi.

DHA

Loading...