Kocaeli Haberi: Posof Meslek Yüksekokulu'na davulzurnalı açılış

Posof Meslek Yüksekokulu'na davulzurnalı açılış

Posof Meslek Yüksekokulu'na davulzurnalı açılış

ARDAHAN Üniversitesi bünyesinde kurulan Posof Meslek Yüksekokulu açılışını protokol davul- zurna eşliğinde hayal çekerek kutladı. İstanbul Posoflular Derneği Başkanı Aydın Karadağ, Posof Meslek Yüksekokulun tercih eden öğrencilere burs vereceklerini söyledi.
Posof Meslek Yüksekokulunun açılış törenine Vali İbrahim Özefe, Belediye Başkanı Ak Partili Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gürkan Doğan, Posof Belediye Başkanı Ak Partili Cahit Ulgar, AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci, İstanbul Posoflular Dernek Başkanı Aydın Karadağ ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul ve Kocaeli'nde faaliyet gösteren Posoflu işadamları, çok sayıda kişi ve öğrenciler katıldı. Arıcılık ve evde bakım bölümü ile 2016-17 öğretim yılına başlayacaklarını bildiren Meslek Yüksekokulu Müdürü Cemalettin Ayvazoğlu, emeği geçenlere teşekkür etti.
"Bugün Posof için bayram günüdür" diyen Belediye Başkanı Cahit Ulgar ise, şöyle konuştu:
"Seçim vaatlerinde yüksek okulun açılması derken en çok korktuğum ve tedirgin olduğum projelerimizden birisiydi. Diğer projeleri yapmak biraz kolaydı. Ama yüksekokul farklı bir şeydi. Bu süreçte birçok dostumuzun, birçok bürokratımızın katkılarını alarak, Cumhurbaşkanımıza uzanan bu serüvende birçok el vardır. Bir okulun açılmasında neler gerekirse, bizde Posof belediyesi olarak hükümetimizin desteği ile bizde bunları sağlamaya çalıştık. 'Eğitim önceliğimizdir' dedik, bu yola çıktık. Ardahan Üniversitesin bünyesinde ışığa karıştık. Hayaller gerçek oluyor. Posof için bugün bir düğün, bayram günüdür. Yüksekokulun açılmasıyla Posof'a ait endemik bitkiler ve çok değişik türler var. Biz bunların altından kalkmamızın yolu yoktu. Ama üniversitemizin bize el atmasıyla birlikte Posof'taki içi kırmızı elmadan, fasulyesine kadar birçok değerimizi bilimin ışığında ortaya çıkararak, Posof'un ne kadar kıymetli, ne kadar değerli bir yer olduğunu okulumuzun sayesinde önce ülkemize ardından dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz." 
Posof Meslek Yüksek Okulunu tercih eden öğrencilere burs sözü veren İstanbul Posoflular Derneği Başkanı Aydın Karadağ ise şunları söyledi:
"İstanbul'daki Posoflular Derneği olarak, imkanlarımız ölçüsünde yüzlerce öğrencimize burs desteği veriyoruz. Bugün burada açılışında bulunduğumuz Posof Meslek Yüksekokulumuzda okuyan öğrencilerimize de önümüzdeki yıl burs vermeyi planlıyoruz. Yeter ki Posof meslek Yüksekokulunu tercih edin. İlçemize hayırlı olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyorum."
Yeni kurulan ve bu yıl iki bölümden 35 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan Posof Meslek Yüksek Okulu bahçesinde düzenlenen törende kurdele kesildi ve Vali İbrahim Özefe, Rektör Vekili Prof.Dr. Gürkan Doğan, Belediye Başkanı Cahit Ulgar ve protokol üyeleri davul- zurna eşliğinde bol bol halay çekti.

DHA

Loading...