Sözcü Plus Giriş

İZMİR'in Çiğli İlçesi'ndeki Kaklıç pistinde, geçen pazar günü düzenlenen rahvan at yarışlarında 37 yaşındaki Ali Muslu'nun, attan toprak zemine düşüp başını çarparak hayatını kaybetmesi, yarışı izleyen bir kişi tarafından görüntülendi.
Kaklıç'taki özel olarak hazırlanan pistte Çiğli Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından geçen pazar, rahvan at yarışları düzenlendi. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen rahvan atları, döner koşu pistinde bir araya geldi. 200 farklı at baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, taylar (4 yaş), taylar (3 yaş) tozkoparan, ithal A ve ithal B kategorilerinde yarışmaya başladı. Saat 13.00'da yapılan organizasyon sırasında pistte yarışan atlardan biri tökezleyince atın binicisi 37 yaşındaki Ali Muslu, attan başının üstüne toprak zemine düştü. Boynu kırılan binici yaşamını yitirdi. İki çocuk babası olan geçimini nalbantlık, seyislik ve jokeylik yaparak sağlayan Ali Muslu, Balıkesir'in Dursunbey İlçesi'nde toprağa verildi.
Bu arada yaşanan feci kazanın bir yarış sever tarafından cep telefonuyla görüntülendiği ortaya çıktı. Görüntülerde, Muslu'nun atının diğer atların arasında koştuğu sırada bir anda tökezleyip ön ayaklarının üstüne düştüğü, dengesini kaybeden Muslu'nun da atı aşıp toprak zemine başını çarptığı görüldü.

DHA