Sözcü Plus Giriş

ESKİŞEHİR'de şiddetli rüzgar ve yağmur altında yapılan pancar alım töreninde kürsüde konuşma yapan AK Parti Milletvekili Harun Karacan ile Vali Yardımcısı Cafer Yıldız zor durumda kaldı. CHP Milletvekili Gaye Usluer, mesleklerinden ihraç edilen öğretmenlerin arkasında duracaklarını anlatırken, Harun Karacan da "Bu memleketin temeline dinamit koyanın devlet olarak, hükümet olarak her zaman karşısındayız " dedi.
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası'nda 84'üncü Dönem Pancar Alım Kampanyası töreni fabrika bahçesinde yapıldı. Törene AK Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP Milletvekili Gaye Usluer, Vali Yardımcısı Cafer Yıldız, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda kişi katıldı.
"ÖĞRETMENLERİN ARKASINDA DURACAĞIZ"
Şddetli rüzgar ve zaman zaman yağan yağmur altında yapılan törende ilk konuşmayı yapan CHP Milletvekili Gaye Usluer, OHAL'in bir an önce bitmesini istedi. Usluer,  şöyle konuştu:
"15 Temmuz darbe girişimine karşı birlikte olmanın demokrasiye inancımızda birbirimize kenetlenmenin ne kadar kıymetli olduğunu hep birlikte gördüğümüzü bir kez daha hatırlatırken dün okulların açılması, yeni eğitim öğretim yılında, yeni yılın başlangıcında okulu olmayan öğrenciler, okulu kapatılan açıkta kalan üniversite öğrencileri, görevden el çektirilen ve mesleklerinden ihraç edilen öğretmen arkadaşlarımızın da arkasında duracağımızı belirtirken ülkemizi bir kıskaç altına alan ve demokrasiyi rafa kaldıran OHAL düzeninin de en kısa sürede bitmesi dileklerimle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
"MEMLEKETİN TEMELİNE DİNAMİT KOYANIN KARŞISINDAYIZ"
AK Parti Milletvekili Harun Karacan kürsüye geldiğinde yağmur ve rüzgar şiddetini arttırdı. Kürsünün arkasında şeker alımıyla ilgili yazıların bulunduğu pankartı tutan 2 kişi rüzmar nedeniyle zor durumda kaldı. Milletvekili Karacan kendisine şemsiye tutan kişiyi uzaklaştırdı. Rüzgar nedeniyle konuşmasını güçlükle tamamlayan Karacan, CHP milletvekili Gaye Usluer'in sözlerine karşılık olarak şunları söyledi:
"Bu memleketin yanında duran, bu memleketle beraber yol yürüyen al bayrağı her zaman bir tutan insanlara devlet olarak, hükümet olarak başımızın üstünde yeri var. Bu memleketin temeline dinamit koyan, bu memleketin hangi makamda olursa olsun; ister milletvekili, belediye başkanı, bürokrat, öğretmen, üniversitede hoca, ister esnaf tüccar olsun bu memleketin temeline dinamit koyanın devlet, hükümet olarak her zaman karşısındayız ve bunun da hakkından geleceğimizin hiçbirinizin şüphesi olmasın."
Vali Yardımcısı Cafer Yıldız da şiddetli rüzgar nedeniyle konuşmasını tamamlayamadı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından fabrika pancar alımlarına başladı.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more