Sözcü Plus Giriş

Gaziantep Haberi: Şahinbey Belediyesi'nden Cerablus'ta 2 bin kişiye aşure

Şahinbey Belediyesi'nden Cerablus'ta 2 bin kişiye aşure

Güncellenme: 14:43, 19/10/2016
Şahinbey Belediyesi'nden Cerablus'ta 2 bin kişiye aşure

GAZİANTEP'in Şahinbey Belediyesi tarafından Fırat Kalkanı Harekatı'yla terör örgütü IŞİD'den temizlenen Suriye'nin Cerablus İlçesi'nde 2 bin kişiye aşure dağıtıldı.
57 gündür devam Fırat Kalkanı Harekatı'yla terör örgütü IŞİD'den temizlenen Karkamış İlçesi’ne komşu Halep'e bağlı Cerablus İlçesi'nde günlük hayatın büyük ölçüde normale döndüğü gözlendi. Türkiye’deki çeşitli yardım kuruluşları Cerablus’a yardımlarını sürdürürken, Şahinbey Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla 2 bin Cerablusluya aşure ikram edildi. Hazırlanan aşurelerden almak isteyen Cerablus'ta yaşayanlar uzun kuyruklar oluşturdu. Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, sıraya girenlere aşure dağıttı.
Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Cerablus’ta hayatın tamamıyla normale döndüğünü belirtti. Çakıroğlu, Cerablus’ta alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin Türkiye tarafından hızla yapıldığını ve halkın normal bir şekilde hayatını sürdürdüklerini söyledi.
Cerablus Meclis Başkanı Muhammed Habeş ise ilçe genelindeki eksikliklerin hızla giderildiğini ifade ederek, Türkiye hükümetine şükran borçlu olduklarını ve Cerablus'un yeniden inşası için başlatılan çalışmayı sürdürdüklerini ifade etti.
Bu arada ilçe genelinde pazarların kurulduğu, fırınlarda ekmek yapıldığı ve ÖSO askerlerinin ellerindeki uzun namlulu silahlarla ilçe merkezinde devriye gezdikleri görüldü.

DHA