Sözcü Plus Giriş

SAMSUN Enerji Sanayi ve Maden Emekçileri Sendikası (ESM) Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, "Samsun’daki 5 büyük barajda doluluk oranı yüzde 77.4 seviyesinde. Bu seviye mevsimsel olarak normal. Önümüzdeki süreçte de oran artacaktır" dedi.
Samsun’da enerji üretiminde yapılan 5 büyük barajda, doluluk oranlarının geçen yıl oranlarıyla kıyaslandı. ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, "Altınkaya Barajı’nda geçen sene doluluk 1 Ağustos itibariyle yüzde 85.9 iken bu yıl yüzde 81.6'dır. Derbent Barajı'nda yüzde 86.6 iken bu yıl yüzde 73.1'dir. Suat Uğurlu Barajı'nda yüzde 74.1 iken şu an yüzde 57.5'dir. Hasan Uğurlu Barajı'da geçen yıl yüzde 44 iken de bu yıl yüzde 59.4'dür. Çakmak Barajı'nda ise geçen yıl yüzde 77 olan doluluk oranı bu yıl da aynı seviyede. Toplam ortalamada geçen yıl yüzde 78.4 iken bu yıl yüzde 77.4 oranında dolulukları bulunmaktadır. Barajlarda ki bu seviye normal. Mevsimsel olarak normaldir. Önümüzdeki süreçte de oran artacaktır" dedi.
İçme suyu ile ilgili de vatandaşların tedirgin olmamasını isteyen Başkan Erdoğan, yağmurların artacağını ve barajların dolacağını söyledi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more