Samsun Haberi: Samsun’da Cumhuriyet coşkusu

Samsun’da Cumhuriyet coşkusu

Samsun’da Cumhuriyet coşkusu

SAMSUN'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 93'ncü yıl kutlamaları, Samsun Valiliği Yaşayan Atatürk Salonu'nda Vali İbrahim Şahin’in bayram kutlamalarını kabulü ile başladı.
Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Vali İbrahim Şahin'in kutlamaları kabulü ile başlayan kutlamalar, Batı Park’ta özel olarak hazırlanan tören alanında devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından konuşan Vali İbrahim Şahin, "19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkıp milli mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de 'Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir' diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir. Türk milletinin bütün bireyleri adı Cumhuriyet olan erdemli rejimi Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda sonsuza kadar yaşatacaktır" dedi.
Vali Şahin'in konuşması ardından kutlamalar öğrencilerin şiirler okuması, İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı sporcularların gösterileri ile devam etti. Kutlamalarda ayrıca Türk Hava Kurumu’nda görevli Ali Zaimoğlu, üzerinde Türk bayrağı bulunan yamaç paraşütü ile uçuş yaptı. Gösteriler ve kutlama Türk Silahlı Kuvvetleri ve 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu bando takımları eşliğinde geçit töreni ile sona erdi.
Törene Vali Şahin’in yanı sıra, Samsun Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, emniyet teşkilatı, askeri erkan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

DHA

Loading...