Şanlıurfa Haberi: Şanlıurfa Emniyet Müdürü Tipioğlu görevine başladı

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Tipioğlu görevine başladı

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Tipioğlu görevine başladı

ŞANLIURFA Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Veysel Tipioğlu görevine başladı.
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen devir teslim töreninde Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Eyüp Pınarbaşı, görevini Veysel Tipioğlu’na devretti. Devir- teslim törenine katılan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna,  iki müdüre yeni görevlerinde başarılar diledi. Sakarya Emniyet Müdürlüğüne atanan Pınarbaşı, Tipioğlu’na Emniyet Müdürlüğü forsunu verdi. Pınarbaşı, görev süresinde zorlu bir süreçten geçtiklerini belirterek, şöyle dedi:
"Bu süreç devletimizin ve milletimiz için çok önemliydi. Tarihi dönüm noktasında zor bir coğrafyada çalıştık. Burada 2.5 yıl boyunca Kobani olaylarını, arkasından 6-7 Ekim kalkışmasını atlattık. Bu olayların sıklık merkezi Suruç ve Şanlıurfa olmasına rağmen ciddi hiçbir olay vukua gelmeden aldığımız tedbirlerle aldığımız başarılı bir dönemin sonuna geldik. Bu görevler bir bayrak yarışıdır. Devlet büyüklerimizin takdiri ile bayrağı ben gönül rahatlığı içerisinde yeni arkadaşımıza devrediyorum."
Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu ise halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:
"Kamu hizmetleri kesintisiz hizmetlerdir. Asayiş ve güvenlik noktasında eksiksiz olması gereken hizmetlerdir. Bizim işimiz vatandaşın can, mal ve öz emniyetini sağlamaktır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle görev yapacağız. Suç işlenmeden önlemek noktasında aldığımız mirası devam ettireceğiz. Önemli bir coğrafyada bulunuyoruz ve ülkemizin içerisinde bulunduğu konjokturlerle kaynaklanan sıkıntılar var ama biz buraya; bu millete, bu devlete, bu bayrağa ve Şanlıurfalılar'a hizmet etmeye geldik. Bayrağı aldığımız noktadan daha üst noktalara taşıyacağız."

DHA

Loading...