Sözcü Plus Giriş

 HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde yol çalışması yapan Karayolları'na ait iş makinelerini yakmaya çalışan PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 3 geçici köy korucusu için Hakkari Dağ ve Komondo Tugay Komutanlığında tören düzenlendi. Törenin ardından korucuların cenazeleri, toprağa verilmek üzere Büyükçiftlik Beldesi'ne uğurlandı.
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık Köyü Olukbaşı Mezrası'nda yol çalışması yapan iş makinelerini yakmaya çalışan bir grup PKK'lı terörist ile girilen çatışmada şehit düşen geçici köy korucuları 6 çocuk babası 52 yaşındaki Ömer Özbiçen, 4 çocuk babası 36 yaşındaki Kemal Özbek ve 11 çocuk babası 53 yaşındaki Rıfat Dilce için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında bugün sabah saatlerinde tören düzenlendi.
Törene Hakkari Vali Vekili M. Emin Taşçı, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, kurum amirleri, askerler, polisler ve şehit korucaların yakınları katıldı. Şehit Köy korucularının  cenazelerinin tören alanına getirilişinin ardından, saygı duruşunda bulunuldu. Ardından şehit korucuların özgeçmişleri okundu. Şehit korucular için duaların okunmasının ardından cenazaleri omuzlarda taşınarak cenaze aracı ve ambulansa konuldu.
Törenin ardından Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel'in teselli ettiği Şehit Köy korucusu Kemal Özbek'in babası Mikail Özbek, "Bunu yapanların Allah belasını versin. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, sonuna kadar da bayrağımızın yanında yer alacağız" dedi.
Şehitlerin cenazeleri, daha sonra Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık Köyü Olukbaşı Mezrası'na gönderildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more