Sözcü Plus Giriş

KORUCULARIN CENAZELERİ TOPRAĞA VERİLDİ
Hakkari Dağ ve komando Tugay Komutanlığı'nda yapılan törenin ardından köy korucuları Ömer Özbiçen, Kemal Özbek ve Rıfat Dilce'nin cenazeleri, toprağa verilmek üzere Yüksekova'ya getirildi. Rıfat Dilce'nin cenazesi Yüksekova'nın Esenyurt Mahallesi'nde bulunan Akalaın mezarlığında, Ömer Özbiçen Yeniışık Köyü'ne bağlı Yukarı Olukbaş Mezrasında, Kemal Özbek'in cenazesi ise Yeniışık Köyündeki mezarlıkta gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, Yüksekova'da yapılan Rıfat Dilce'nin cenaze töreni katıldıktan sonra, köyde bulunan Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, DBP'den istifa eden Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan, Yüksekova Ak Parti İlçe Başkanı Müslüm Ortaay ve askeri yetkililer ile birlikte Yeniışık Köyünde toprağa verilen Kemal Özbek ile Ömer Özbiçen'in cenaze törenlerine katıldı. Özbek ve Özbiçen'in cenaze namazları köy camiinde kılındıktan sonra Kemal Özbek'in cenazesi Yeniışık Köyü'ndeki mezarlıkta toprağa verildii. Ömer Özbiçen'in cenazesi ise toprağa verilmek üzere aynı köyün Yukarıolukbaşı mezrasına gönderildi.
Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı cenaz töreninde kalabalık tekbir getirilip, 'Allah zalime fırsat vermesin' sloganı attı. Cenazeler toprağa verildikten sonra köy camisine gelen Kaymak İbrahim Çenet burada da bir konuşma yapıtı. Birlik ve beraberlik mesajları veren Kaymakam Çenet, "Koruculardan Rıfat Dilce kardeşimizi Yüksekova Akalan mezarlığında toprağa verdik. Burada da iki şehidimizi defnettik. Aramaza kimseyi sokmadan yaşayacağız, omuz omuza yaşayacağız, bir olacağız birlikte olacağız. Artık aramıza sızmış hain işbirlikçillere köyülüler olarak asla izin vermeyeceğiz, fırsat vermeyeceğiz. Bu halka hizmet etmenin gayreti içindeyiz. Ama bu hainler geliyor bu halk eza çeksin, güzel hizmetler almasın diye engel olmaya çalışıyorlar. Hizmetleri korumakla görevli bu kardeşlerimizi de şehit ederek kendi gerçek yüzlerini birkez daha ortaya koyuyorlar" dedi.
Gözyaşlarına boğulan şehit yakınlarını ise törene katılan askeri yetkililer teselli etti. Bu arada Kaymakam İbrahim Cenet ile Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, şehit yakınlarına Türk bayrağı hediye etti.
Erkan ÇOBANOĞLU Yaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more