Diyarbakır Haberi: Şehit babası: 5 oğlum var, 5'ini de polis yapacağım

Şehit babası: 5 oğlum var, 5'ini de polis yapacağım

Şehit babası: 5 oğlum var, 5'ini de polis yapacağım

BİNGÖL'ün Genç İlçesi'ndeki bomba yüklü aracın PKK'lılar tarafından infilak ettirilmesiyle şehit olan polis memuru Murat Yıldırım'ın babası Kemal Yıldırım, okuyan 5 oğlunu da polis yapacağını belirterek, "5 oğlum var imkanlarım el verirse 5'ini de polis yapacağım. Gelinim bana, ilk patlamadan sonra giyinerek olay yerine giden oğlum Murat'a acele etmemesini söylemiş, ama oğlum, 'arkadaşlarım şehit olurken ben evde oturamam' diye karşılık vermiş ve gitmiş" dedi.
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, ilçe Kaymakamları, Kurum müdürleri ile birlikte, dün Genç'te şehit olan ve gece Ergani İlçesi'nde cenazesi törenle toprağa verilen Polis Murat Yıldırım'ın, Namık Kemal Mahallesi'ndeki yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Baba Kemal Yıldırım ve yakınlarına başsağlığı dileyen Vali Aksoy ve beraberindekiler daha sonra dua etti.
Vali Aksoy'a duygularını anlatan şehit babası Kemal Yıldırım, okula giden 5 oğlunu da imkanlarının el vermesi durumunda polis yapacağını anlatarak, "5 oğlum var. Bunlar okuyor. 5 oğlumu da imkanlarım olursa polis yapacağım. Şehit oğlumun ne bana, ne de devlete faydası olmadı, üzüldüğüm nokta da budur" dedi. Gelini Sevda Yıldırım'ın, patlama sırasında oğlunun evde olduğunu kendisine anlattığını aktaran baba Kemal Yıldırım, şunları söyledi:
"Gelinim bana dedi ki; 'İlk patlamada Murat evdeydi. Hemen üstünü giyip panzerle olay yerine gidiyordu. Ben de ona 'dur acele etme nereye gidiyorsun dedim. Murat, arkadaşları şehit düşerken evde oturamayacağını söyleyerek panzere bindikten sonra patlama yerine gitti. Panzerin geçişi sırasında yol kenarında traktöre yüklü bombalar patlatılmış ve Murat burada ağır yaralanmış dedi. Ben ve diğer yakınlarım Bingöl'e gittik. Hastanede ziyaret ettik ancak, yaşayacak durumu yoktu. Bir süre sonra oğlumun şehit haberini aldık. Gelinim 3 aylık hamiledir. Torunuma tüm imkanlarımla sahip çıkacağım, ona bakacağım. Oğlumun anısını yaşatacağız."
İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan'ın okuduğu duaların ardından bir süre taziyede oturarak aile fertlerini teselli etmeye çalışan Vali Aksoy ve beraberindekiler, daha sonra buradan ayrıldı.

DHA

Loading...