Sözcü Plus Giriş

ŞIRNAK'ta PKK'lı teröristlerin geçen pazartesi günü askeri kontrol noktasına düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 26 yaşındaki Tolga Özdinç'in cenazesi memleketi Adana'da toprağa verildi.
Funda Özdinç ile 2 aylık evli olan şehit Tolga Özdinç'in cenazesi Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden alınarak baba evine götürüldü. Sokağı Türk bayraklarıyla donatılan baba evinde helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi, Sabancı Camii'ne getirildi. Buradaki törene Adana Valisi Mustafa Demirtaş, İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
'10 OĞLUM OLSUN HEPSİNİ GÖNDERİRİM'
Cenaze töreninde metanetli görünmeye çalışan anne Havva Özdinç, "10 tane oğlum olsun. 10'unu da gönderirim. Bizde Mehmetler, şehitler bitmez" dedi. Şehidin Hakkari Yüksekova'da görev yapan polis memuru kardeşi Emrah Özdinç ise törene üniformasıyla katıldı. Şehidin babası Hakkı ile 2 aylık eşi Funda Özdinç ise ayakta durmakta güçlük çekerken, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Töreninin ardından şehidin cenazesi Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more