Sözcü Plus Giriş

Diyarbakır Haberi: Şehit koruculara uğurlama töreni

Şehit koruculara uğurlama töreni

Güncellenme: 17:11, 19/10/2016
Şehit koruculara uğurlama töreni

DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan Geçici Köy Korucuları Resul Göçer ve Hikmet Katran için Diyarbakır'da uğurlama töreni düzenlendi.
Lice İlçesi Tepe mevkiinde operasyondan dönerken bulundukları aracın teröristlerin roketli saldırısına uğraması sonucu şehit olan köy korucuları Resul Göçer ve Hikmet Katran için 7'nci Kolordu Komutanlığında düzenlenen uğurlama törenine, Vali Hüseyin Aksoy, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve şehitlerin yakınları katıldı.
Şehit cenazelerinin ambulanstan alınarak katafalka konulmasıyla başlayan törende, şehit korucuların özgeçmişinin okunmasıyla devam etti. Şehit koruculardan Hikmet Katran'ın geçtiğimiz yıl Lice İlçesi'ndeki koruculuk görevine başladığı, evli ve 1 çocuk babası olduğu belirtildi. Şehit korucu Resul Göçer'in ise, 6 yıllık korucu olduğu evli ve 5 çocuk babası olduğu belirtildi. Şehit korucular Göçer ve Katran'ın cenazeleri okunan duaların ardından toprağa verilmek üzere Lice İlçesi'ne gönderildi.

 

DHA