Van Haberi: Şehit oğlunun eşyasını özenle saklıyor

Şehit oğlunun eşyasını özenle saklıyor

Şehit oğlunun eşyasını özenle saklıyor

BİTLİS'te geçen yıl terör örgütü PKK'lılar tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Samet Pişkin’nin annesi Katibe Pişkin, oğlunun eşyasını özenle sakladığını, larıyla konuştuğunu söyledi.
Tokat Valisi Cevdet Can’ın eşi Naime Can, Niksar İlçesinde şehitler Samet Pişkin, Bülent Ay ve Adem Akatay’ın ailelerini ziyaret etti. İlk ziyaret, Bitlis'te geçen yıl 21 Aralık'ta terör örgütü PKK'lılar tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Samet Pişkin’in ailesine yapıldı. Naime Can, ziyarette şehit annesi Katibe Pişkin ile bir süre sohbet etti. Naime Can, "Bu vatan evlatlarınızı hiçbir zaman unutmayacak, sizlerin her zaman yanında olacaktır" dedi. Oğlunun odasını konuklarına gezdiren Katibe Pişkin, eşyasını özenle sakladığı oğlunun larıyla konuştuğunu söyledi.
Daha sonra Diyarbakır'ın Bismil İlçesindeki trafik kazasında şehit olan 42 yaşındaki polis memuru Bülent Ay ve Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçeleri sınırları arasında bulunan Tendürek Dağı'nın Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarına PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen 40 yaşındaki Uzman Çavuş Adem Akatay'ın aileleri ziyaret edildi.

DHA

Loading...