Yozgat Haberi: Şehit onbaşı Sorgun'da son yolculuğuna uğurlandı

Şehit onbaşı Sorgun'da son yolculuğuna uğurlandı

Şehit onbaşı Sorgun'da son yolculuğuna uğurlandı

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin havanlı saldırısı sonucu terhisine 90 gün kala şehit olan onbaşı 20 yaşındaki Yılmaz Oğuzhan Kula'nın cenazesi, memleketi Yozgat'ın Sorgun İlçesi'ne bağlı Doğankent Beldesi'nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
Babasını 11 yıl önce trafik kazasında kaybeden, annesi de yeniden evlenince, babaannesiyle birlikte yaşayan şehit Yılmaz Oğuzhan Kula'nın cenazesinde ailesi ve yakınları gözyaşı döktü. Şehidin cenazesine lise öğrencisi kardeşi 17 yaşındaki Alihan, babaannesi 70 yaşındaki Hüsne Kula, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Sorgun Kaymakam Vekili Oğuzhan Sargın, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehidin cenazesinde liseli kardeşi Alihan güçlükle ayakta durmaya çalıştı. Cenazeye katılan vatandaşlar, PKK aleyhine sloganlar attı. Vatani görevine gitmeden önce özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan şehit onbaşı Yılmaz Oğuzhan Kula, Doğankent Beldesi'nde ikindi vakti cenaze namazından sonra Doğankent Mezarlığı'nda toprağa verildi.

DHA

Loading...