Sözcü Plus Giriş

Ordu Haberi: Şehit polis Datlı, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis Datlı, son yolculuğuna uğurlandı

Güncellenme: 17:38, 19/12/2016
Şehit polis Datlı, son yolculuğuna uğurlandı

ÜMRANİYE'de terör saldırılarını protesto için HDP İlçe binasının terasına çıkan 2 kişiyi indirmek isterken, havalandırma boşluğuna düşen ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Numan Şeref Datlı, Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da katıldı.

Ümraniye'de terör saldırılarını protesto için HDP İlçe binasının terasına çıkan 2 kişiyi indirmek isterken, havalandırma boşluğuna düşen ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Numan Şeref Datlı için Fatih Camii'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Birinci Ordu Komutanı Musa Avsever, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve çok sayıda meslektaşının yanı sıra askeri personel katıldı. İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehitler için dua edildi. Şehit polis meslektaşlarının omuzlarında camiden çıkartılırken, cami dışındaki bir grup 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' şeklinde slogan attı. Cenaze namazı sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şehidin babası Hüseyin Datlı'ya taziyelerini iletti.

Baba Hüseyin ve Anne Seher Datlı'nın 16 çocuğundan biri olan şehit polis Numan Şeref Datlı, Ruşen Datlı ile evliydi. Seher Sıla(17), Ebrar Zeren (5) ve Asya Cemre (2) isimlerinde 3 kız çocuğun babası, 42 yaşındaki şehit polis memuru olan Numan Şeref Datlı'nın cenazesi Edirnekapı Şehitliği'ne götürülerek defnedildi.

 

 

DHA