Sözcü Plus Giriş

Elazığ Haberi: Şehit polis Eyyüp Oğuz, Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis Eyyüp Oğuz, Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı

Güncellenme: 16:31, 19/07/2016
Şehit polis Eyyüp Oğuz, Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı

ANKARA'da darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırı sırasında şehit olan polis memuru 45 yaüşındaki EyyÜp Oğuz, memleketi Elazığ'da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
15 Temmuz cuma gecesi yapılan darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekat Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Eyyüp Oğuz için Elazığ İzzetpaşa Camisi'nde öğlen vakti cenaze namazı kılındı. Şehit polis Oğuz için düzenlenen cenaze törenine ailesi, yakınları, Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit polis Eyyüp Oğuz'un 15 yaşındaki oğlu Ataman Oğuz, babasının tabutunun başından biran olsun ayrılmadı. Evli 2 çocuk babası şehit polis Eyyüp Oğuz'un polis olan kardeşi Engin Oğuz da cenaze töreninde gözyaşlarına hakim olamadı.
Elazığ Müftüsü Peyami Güngör'ün kıldırdığı namaz ve yaptığı duanın ardından omuzlara alınan şehit polis Eyyüp Oğuz'un naaşı, cenaze aracına kadar sloganlar ve tekbirlerle götürüldü. Şehit Oğuz, Harput Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

DHA