Şırnak Haberi: Şehit polis Tayfun Doğan son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis Tayfun Doğan son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis Tayfun Doğan son yolculuğuna uğurlandı

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru 25 yaşındaki Tayfun Doğan, Osmaniye'de düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Şehit polis Tayfun Doğan'ın cenazesi hastane morgundan alındıktan sonra Dumlupınar Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü. Helallik alınmasının ardından cenaze, Belediye Asri Mezarlık Camii'ne getirildi. Buradaki törene Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Osmaniye Valisi Kerem Al, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan, şehidin ailesi, yakınları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Bakan Bozdağ, valiyle birlikte şehidin ailesine başsağlığı diledi.
Törende şehidin babası Yusuf Doğan ve ağabeyi Mehmet Doğan, tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Tabutun önündeki oğlunun ını eline alan şehit babası Yusuf Doğan, "Oğlum" diyerek ağladı.
Şehidin diğer kardeşi Durdu Ali Doğan'ın da gözyaşı döktüğü törende cenaze namazının kılınmasının ardından Tayfun Doğan'ın Türk bayrağına sarılı tabutu polisler tarafından omuzlara alındı. Bu sırada Mehmet Doğan ön tarafa geçerek kardeşinin ını polisten alıp cenaze aracına kadar tabutun önünde yürüdü.
Bekar olan oğlunun tabutunun taşınmasını gözyaşlarıyla izleyen anne Sıdıka Doğan, yürümekte güçlük çekince sağlık görevlileri tarafından sandalye sedye ile cenaze aracının arkasından götürüldü. Tayfun Doğan'ın cenazesi, şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi.
İstanbul'da görev yaparken Şırnak'a atanan 3 yıllık polis Tayfun Doğan'ın tayin izni alarak Osmaniye'ye geldiği, salı günü de yeni görev yeri Şırnak'a gittiği öğrenildi.

DHA

Loading...