Sözcü Plus Giriş

  HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Sacit Olcay Kabaklıoğlu'nun cenazesi, Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde 7 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.
Şemdinli Soğuksu Köyü kırsalında yürütülen 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yavuz Mete' operasyonunda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Sacit Olcay Kabaklıoğlu, hastanede şehit oldu. Şehit Sacit Olcay Kabaklıoğlu'nun cenazesi askeri uçakla Zonguldak  Havalimanı'na getirildi. Eşi Veli Kabaklıoğlu'ndan 2004'de boşandıktan sonra kızı ve oğlunu tek başına büyüten şehidin annesi Yeter Keskin ve kız kardeşi Özlem Keskin, cenazenin uçaktan indirilmesi sırasında gözyaşlarına boğuldu. Şehit Kabaklıoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu askerlerin omzunda dualar eşliğinde cenaze aracına konuldu. Anne Yeter Keskin, oğlunun cenaze aracındaki tabutunu öperek, "Anneni bırakıp nereye gidiyorsun" diyerek ağladı. Şehidin cenazesi Çaycuma Çay Mahallesi Seka Caddesi'ndeki evine götürüldü. Burada helallik alındı, dua edildi.
7 BİN KİŞİ KATILDI
Çaycuma Belediyesi Kapalı Pazaryeri'ndeki cenaze törenine Vali Ali Kaban, AK Parti Milletvekili Özcan Ulupınar, CHP Milletvekili Şerafettin Turpçu, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, şehidin ailesi, yakınları ve 7 bin kişi katıldı. Cenazeye şehidin babası Veli Kabaklıoğlu da katıldı. Adnan Özcan, Kıbrıs'ta uzman çavuş olan oğlunun Hakkari'de görev yaptığı dönemde aldığı üstün başarı plaketiyle cenazeye katılıp şehit askerin tabutunu öptü. Şehidin babası Veli Kabaklıoğlu'nun arkadaşı olduğunu söyleyen Adnan Özcan, "Benim 2 oğlum da asker. Uzman çavuş olan oğlum askerliğini şehidimizin bulunduğu yerde yaptı. Orada üstün başarı belgesi aldı. Benim iki oğlum bu vatana feda olsun. İkisini de bayramda göremedim. Her şey vatan için" diyerek gözyaşı döktü. İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, ilçeye bağlı Yakademirciler Köyü'nde toprağa verildi.
Şehit Kabaklıoğlu, geçen 10 Eylül'de sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta arkadaşlarıyla çektirdiği ı paylaşıp, 'Her ne kadar Fatih olamasak da surlara bayrağı diken Ulubatlılarız' yazdığı görüldü. Kabaklıoğlu'nun şehit olmadan 7 gün önce paylaştığı bu sosyal medyada paylaşıldı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more