Eskişehir Haberi: Şehit uzman çavuş Murat Özer, Eskişehir'de toprağa verildi

Şehit uzman çavuş Murat Özer, Eskişehir'de toprağa verildi

Şehit uzman çavuş Murat Özer, Eskişehir'de toprağa verildi

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi Güven Dağı mevkiinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen askerlerden 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Murat Özer, memleketi Eskişehir'de toprağa verildi. Oğlunun asker şapkasın takıp selam veren baba Mustafa Özer, "Ağlamayacağım. Vatan sağolsun" dedi.
Bekar olan şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Özer'in cenazesi dün gece askeri uçakla Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı'na getirildi. Şehidin cenazesi bugün öğleyin Hava Hastanesi morgundan alınarak, törenin yapılacağı Reşadiye Camii'ne götürüldü. Cenaze törenine Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, Ak Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Muharip Hava Kuvveti Komutan Yardımcısı Korgeneral İsmail Güneykaya, şehidin babası emekli Mustafa Özer, ağabeyi Mutlu Özer, kızkardeşi Ebru Özer, üvey annesi Vesile Özer, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.
Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra şehit uzman çavuş Murat Özer'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu askerlerin omzunda top arabasına kadar taşındı. Şehidin kızkardeşi Ebru Özer, ağabeyinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Ebru Özer daha sonra ağabeyinin asker şapkasına göğsüne dayayarak bir süre top arabasının yanında yürüdü.
BABA: 'AĞLAMAYACAĞIM, VATAN SAĞOLSUN'
Baba Mustafa Özer kızının elinden şehit oğlunun asker şapkasını alarak başına taktı ve asker selamı verdi. Baba Özer, "Ağlamayacağım. Vatan sağolsun" dedi. Mustafa Özer oğlunun cenazesi, cenaze aracıyla geçerken de başında şapkayla, yanındaki kızı, diğer oğlu Multu Özer ve eşi Vesile Özer ile birlikte asker selamı verdi.
Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Özer'in cenazesi 12 yıl önce vefat eden annesi Ayşe Özer'in de mezarının bulunduğu Yukarı Söğütönü Mezarlığı'na götürülerek burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

DHA

Loading...