Sözcü Plus Giriş

BİTLİS'in Tatvan İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit düşen 23 yaşındaki jandarma uzman onbaşı Mehmet Aşkar'ın cenazesi Bitlis İl Jandarma Komutanlığı önünde düzenlenen uğurlama töreniyle Hatay'a gönderildi.
Törene Bitlis Valisi Ahmet Çınar, 10'uncu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Arif Seddar Afşar, kurum amirleri askerler ve vatandaşlar katıldı.
Şehit jandarma uzman onbaşı Mehmet Aşkar'ın öz geçmişinin okunmasının ardından Bitlis Valisi Ahmet Çınar konuşma yaptı. Türkiye'yi bölmek isteyenlere fırsat verilmeyeceğini belirten Vali Çınar, "Tarihin şu kritik dönemlerinde bundan 100 yıl önce Çanakkale'ye gelen toplumlar, devletler ve zihniyetler, bugün de aynı amaç ve hedefle Türkiye'yi bölmek, parçalamak ve özgürlüğümüz elimizden almak istiyorlar" dedi.
"ÇİZDİKLERİ HARİTALARI ONLARA ETEK YAPACAĞIZ"
Bu çevrelerin kendilerine göre haritalar hazırladıklarını belirten Vali Ahmet Çınar sözlerini şöyle sürdürdü:
"Birileri harita hazırlıyor birileri de fareler gibi mağaralarda ve inlere kaçarak kahpece diyebileceğimiz bu tür eylemlerle bizleri üzüyor. Ama o etek giyerek hizmet ettikleri efendilerinin çizmiş oldukları haritaları, büyük Türkiye ve onun kahraman ordusu, polisi, korucusu ve millet olarak onlara etek yapacağız. Onların eteklerinin altına etek giyerek sığınan içimizden çıkan bu hainler, hiçbir zamanda emellerine de ulaşmayacaklar. Bunu herkes çok iyi biliyor. Yeter ki Çanakkale ve tarihin her dönemindeki gibi şehit olmayı bilen, gerektiğinde canını feda eden evlatlarımız oldukça, hiçbir zaman geleceğimizden endişemiz olmayacaktır."
İl Müftüsü Abdulkerim Akbaba'nın dua etmesinin ardından şehidin Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, memleketi Hatay'a gönderilmek üzere ambulansla Muş Havalimanı'na gönderildi.

DHA