Sözcü Plus Giriş

İdris TİFTİKÇİ İSTANBUL (DHA), İSTANBUL Valiliği tarafından 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle gazi ve şehit yakınlarına akşam yemeği verildi.

Gümüşsuyu Park Bosphorus Hotel'de İstanbul Valisi Vasip Şahin ev sahipliğinde verilen akşam yemeğine, 1. Ordu komutanı Musa Alsever, gazi ve şehit yakınları katıldı.

Yemekte konuşan İstanbul Valisi Vasip Şahin, Şehitlik ve Gazilik bizim kültürümüzün iki ögesidir. Toprakları Vatan yapan şehit ve Gazilerimizin fedakarlıklarıdır aslında. Toprağı vatan yapan siz gazilerimiz ve merhum şehitlerimiz, vatan üzerinde en fazla paya sahip olan insanlarsınız. Bu millet hiç bir zaman şehidine , şehidinin yakınına ve gazisine saygısızlık etmez . Bu milletin nasıl bir araya geldiğini nasıl bir biriyle dayanışma gösterdiğini gördük . Zirve noktasını ise 15 Temmuz gecesi gördük. Bu millete ne kadar teşekkür etsek azdır. Ne kadar minnet ve şükran ifade etsek azdır ve yetmez. Biz milletimizle övünüyoruz. Geleceğimize dair ümitlerimiz, umutlarımız, beklentilerimiz zirve yaptı. Ve umutlarımız devam ediyor dedi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more