Sözcü Plus Giriş

SİVAS Valiliği ve Cumhuriyet Üniversitesi arasında imzalanan protokolle, şehit yakınları ile gazi ve yakınları diş tedavi hizmetlerini sıra beklemeden alacak.
Valilik'te düzenlenen protokol imza törenine Vali Davut Gül, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sivas Şube Başkanı Fuat Ahıskalı, Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu katıldı.
Vali Gül protokol hakkında bilgiler vererek, "Protokol kapsamında şehitlerimizin birinci derecede yakınları, gazilerimizin kendileri ve birinci derecede yakınları üniversitemizin Diş Hekimliği Fakültesi'nde sıra beklemeden tedavilerini olacaklar. Tedaviye gelirken ilçe kaymakamlıkları ve merkezde ilgili vali yardımcımız önderliğinde kendileri tedavi olacağı yere kadar araçla getirilecek ve tedavisi bittikten sonra tekrar evlerine geri götürülecektir. Hem Şehit Aileleri Derneğimiz hem Muharip Gaziler Derneğimiz kişilerin tespitinde bizlere yardımcı olacak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün Şehit Aileleri Bürosu kişileri bire bir takip edecek" dedi.
Valimiz Davut Gül projenin Türkiye'de ilk projelerden biri olduğunu belirterek, "Şehitlerimiz canını verdi. Gazilerimiz sağlığını verdi. Her şeyin en iyisine layıklar ve en iyi hizmeti almaları gerekiyor. Devletin imkanlarını olabildiğince şehit yakınlarına ve gaziler ile gazi yakınlarına sunacağız" dedi. Projenin fikir babasının Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı olduğunu dile getiren Vali Gül, emeği geçenlere teşekkür etti.

DHA