Sözcü Plus Giriş

VATAN PARTİSİ'DEN İHMAL İDDİASI
Vatan Partisi Fethiye eski İlçe Başkanı Seçuk Sevi, parti binasında yaptığı açıklamada şehit Yüzbaşı Özgür Öztekin'in tedavi sürecinde ihmal olduğunu ileri sürdü. GATA'nın Sağlık Bakanlığı'na devredilmesiyle yaralı askerlerin tedavi önceliklerinin kaldırıldığını, tam teşekküllü olmayan hastanelerde beklemek zorunda kaldığını ileri süren Sevi, Yüzbaşı Öztekin'in de prosedürler yüzünden tedavisi için yeterli donanımı olmayan Hakkari Devlet Hastanesi'nde 3 gün bekletildiğini öne sürdü.
VALİ ÇİÇEK: BİLGİM YOK
Şehit Yüzbaşı Özgür Öztekin'in cenaze töreninin ardından  Tuzla Mahallesi'ndeki ailesinin evine taziye ziyaretinde bulunan Muğla Valisi Amir Çiçek, ihmal iddialarının sorulamısı üzerine devletin yaralı askerlerin tedavileri için tüm imkanları seferber ettiğini söyledi. Vali Çiçek, "Devlet şehitlere ve şehit ailelerine sonuna kadar sahip çıkıyor. Biz ailemizin yanındayız. Sorduğunuz iddiadan henüz haberim olmadı" dedi.
ŞEHİDİN AĞABEYİ: MUHATABIMIZ DEĞİL
Evde taziyeleri kabul eden şehit Yüzbaşı Özgür Özekin'in öğretmen ağabeyi Murat Özekin ise iddiaları kesin bir dille yalanladı. Kardeşinin patlamada çok ağır yaralar aldığını belirten Murat Özekin, nakil işleminin hayati risk doğuracağı gerekçesiyle gerçekleştirilmediğini kaydetti. Haberi duyunca Hakkari'ye bizzat gittiğini ve ulaşımının büyük bölümünün askeri helikopterle sağlandığını belirten Murat Özekin "Hastanemiz ve devletimiz elinden gelen tüm imkanları seferber etmiştir. Allah hepsinden razı olsun. İddiaları gündeme getirenler muhatabımız değil. Ben sadece gördüklerimi anlatıyorum" diye konuştu. 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more