İstanbul Haberi: Seyşeller İstanbul’a bağlantı, Afrika’da uçuş noktası 49’ü yükseldi

Seyşeller İstanbul’a bağlantı, Afrika’da uçuş noktası 49’ü yükseldi

Seyşeller İstanbul’a bağlantı, Afrika’da uçuş noktası 49’ü yükseldi

TÜRK Hava Yolları’nın kış sezonu ile birlikte açtığı ilk uçuş noktası, ‘Balayı Adası’ olarak da bilinen Seyşeller oldu. THY, Dünyadaki 117’inci, Afrika’daki 32’inci uçtuğu ülke olan Seyşellere haftada 3 gün karşılıklı uçacak. THY’de bilet fiyatları ekonomi sınıfı, tüm vergi ve harçlar dahil 599 dolardan başlıyor.
İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 01.15’te kalkan Airbus A330-300 tipi yolcu uçağı, Seyşeller Mahe Uluslararası Havalimanı’na saat 09.35’e indi. İtfaiyenin yaptığı su tagının altından geçen uçak, terminalde park pozisyonuna alındı. THY uçağı, Seyşeller Kültür ve Turizm Bakanı Alain St. Ange ve adanın Dışişleri ve Ulaştırma Bakanı Joel Morgan karşıladı.
Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur’a teşekkür eden Seyşeller devletinin iki bakanı, İstanbul’dan yapılan seferlerde daha çok Türk yolcunun yanı sıra Avrupa ve bölgeden çok sayıda turistin adaya gelmesine imkan sunacağına dikkat çekti. Hatla ilgili bilgi veren Olmuştur, şöyle dedi:
"Geliştirdiği farklı hizmet anlayışı ile girdiği her alanda ayrıcalığını ortaya koyan Türk Hava Yolları gibi Seyşeller de küresel tatil destinasyonları arasında farklı ve ayrıcalıklı bir konuma sahip. Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi olarak bu büyüleyici destinasyonu da kapsamlı uçuş ağımıza dahil ettiğimiz için mutluyuz."
TÜRKLERE VİZE YOK
Seyşeller, Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Kapıda tamamlanan kısa işlemin ardından Türkler adada 30 gün boyunca vizesiz kalabiliyor. THY İstanbul’dan Salı, Cuma ve Pazar günleri Seyşellere uçuyor. Saat 20.55’te kalkan uçan SEZ üçlü koduna sahip Mahe Uluslararası Havalimanı’na saat 05.45’te iniyor. Aynı uçak pazartesi. Çarşamba ve cumartesi günleri saat 07.10’da kalkan uçak saat 13.55’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniyor.
 
 

DHA

Loading...