Siirt Haberi: Sigara almaya bakkala girince saldırıdan saniyelerle kurtuldu

Sigara almaya bakkala girince saldırıdan saniyelerle kurtuldu

Sigara almaya bakkala girince saldırıdan saniyelerle kurtuldu

GAZİANTEP'te 54 kişinin yaşamını yitirdiği 'canlı bomba' saldırısına tanıklık eden ve patlamada 4 yakının kaybeden Aydın Aydınalp, yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Sigara almak için patlamadan önce bakkala giren Aydınalp, saldırıdan saniyelerle kurtuldu.
Siirt'in Pervari İlçesi'nden göç ettikleri Gaziantep'te yaşayan Besime ve Nurettin Akdoğan çiftinin geçen cumartesi akşamı yapılan kına gecelerine düzenlenen 'canlı bomba' saldırısına tanıklık eden Aydın Aydınalp, yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Aydınalp, sigara almak için bakkala gidince patlamadan saniyelerle kurtulduğunu belirtti. Olay yerine vardığında şoke olduğunu ve ilk anda ne olduğunu anlamadığını kaydeden Aydınalp, şunları söyledi:
"Düğüne doğru geliyordum. 100 metre ilerde iken sigara aldım. Daha sigaranın parasını vermeden patlama oldu. Yukarıya doğru çıktım, baktım; yengem bağırıyordu sokağın başında; 'Aydın yetiş; kardeşin, yeğenlerin gitti' dedi. Düğünün içine girdim, benden başka ayakta kimse yoktu. Herkes yerde, kiminin kolları, kiminin ayakları, kiminin kafası yok. Ben de bağırdım herkesten imdat istedim. 'Yetişin' diyerek bağırdım. Birkaç araba geldi. Gelen ilk arabaya sadece ben 7 tane çocuk bindirdim. Sağ mı, ölü mü, ayaksız mı Bilmiyorum. Ağabeyimi kaldırdım yerden. Ağabeyim, 'Aydın beni bırak benim durumum iyi. Benim sadece ayağımda sıkıntı var sen şu çocukları al' dedi. Ondan sonra millet yetişti buraya. Kimi araba ile kimi kucağına alarak tepeye hastaneye doğru götürdü yaralıları."
'BU ÜLKE HEPİMİZİN ÜLKESİDİR'
Olayı yapanları lanetleyen Aydınalp, bu ülkenin Türk’ü, Kürt’ü ve tüm etnik unsurları ile bir bütün olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
"Bu olayı yapan, bu olayı yöneten, arkasında olan, bu ülkeye, bu huzursuzluğu getirenlere ben lanet ediyorum. Onları kınıyorum. Bu ülke hepimizin ülkesidir. Türkiye Cumhuriyeti bir devlettir. Kürt’ü yok, Türk’ü yok. Bir Türkiye bayrağı var burada. Bu bayrağı dedelerimiz kurtarmış. Kimse 'Bu bayrak benimdir' demesin. Artık yeter diyorum. Herkes bu ülkeye sahip çıksın. Bu olayı yapan insanları artık bu ülkede yok etsinler. 4 yakınımı kaybettim saldırıda. Amcamın kızının durumu ağır, kollarını kaybetti. Kardeşimin ayağı kırık. Yeğenimin de kolu koptu. Dikmişler ama tutar mı, tutmaz mı bilmiyorum. Gözleri yüzü hiçbir yeri yaralardan gözükmüyor."

DHA

Loading...