Sözcü Plus Giriş

Siirt Haberi: Siirt'te aralarında Baro Başkanı ve akademisyenlerin de bulunduğu 23 kişi tutuklandı

Siirt'te aralarında Baro Başkanı ve akademisyenlerin de bulunduğu 23 kişi tutuklandı

16:59 -
Siirt'te aralarında Baro Başkanı ve akademisyenlerin de bulunduğu 23 kişi tutuklandı

SİİRT Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Siirt Baro Başkanı Mehmet Cemal Acar ve akademisyenlerin de bulunduğu 23 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.
15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, aralarında Baro Başkanı Mehmet Cemal Acar ve akademisyenler, emniyet, adliye, milli eğitim başta olmak üzeri bir çok kamu kurumunda çalışan 23 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.
Siirt Valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce FETÖ/PDY terör örgütüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda; İçerisinde Siirt Baro Başkanı, Siirt Üniversitesinde görevli öğretim görevlileri, emniyet, adliye, milli eğitim ve diğer kamu kurumlarında görevli şahıslarında bulunduğu 72 şahıs görevlilerimizce yakalanarak gözaltına alınmış ve emniyetteki işlemlerinin ardından Adli Mercilere sevk edilmiş olup; Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan ifadelerinin ardından sevk edildikleri Siirt Sulh Ceza Hâkimliği tarafından 23 şüpheli şahıs tutuklandı. Şüpheli 40 şahıs hakkında adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı kararı verildi. Şüpheli 1 şahıs ise savcılıkça alınan ifadesi sonrasında serbest bırakıldı. Gözaltına alınan 8 şüpheli şahsın Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri ise devam etmektedir" denildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more