Sözcü Plus Giriş

SİİRT'te geçen yıl uğradığı silahlı saldırıda ölen avukat Mehmet Nezir Okur'un katil zanlısı Zeki Yıldız'a ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi.
Siirt'te 2 Kasım 2015'te, Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı Siirt Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden Siirt Barosu avukatlarından Mehmet Nezir Okur'un ölümüyle ilgili Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada bugün karar verildi. Duruşmada sanık Zeki Yıldız ve öldürülen avukat Mehmet Nezir Okur'un yakınları ile meslektaşları hazır bulundu. Zeki Yıldız için Elazığ'dan istenen sağlık raporların geldiği belirtildi. Mahkeme heyeti, sanık Zeki Yıldız'ı,  TCK'nın 82'inci maddesi gereğince tasarlayarak kasten adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına mahkum etti.
KATİLİNİ BİR KEZ AFFETMİŞTİ
Siirt Barosu'na kayıtlı avukat 35 yaşındaki Mehmet Nezir Okur, 2 Kasım 2015 tarihinde işyerinden çıkarak, evine giderken silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan avukat Okur, çevredekilerin yardımıyla kaldırıldığı Siirt Devlet Hastanesi'ndeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Öldürüldüğünde 2 aylık evli olan Okur'un ölümü ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında izlenen güvenlik kamerası görüntülerinde katil zanlısı olarak Zeki Yıldız, üzerindeki kanlı elbiselerle gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.
Zeki Yıldız'ın daha önce 25 bin liralık çek, senet davasında yargılandığı ve öldürdüğü Mehmet Nezir Okur da karşı tarafın avukatıydı. Bu davayı kaybeden Yıldız'ın avukat Okur'a saldırdığı, ancak avukat Okur'un sanık Yıldız'ı affettiği ortaya çıkmıştı.

DHA