Sözcü Plus Giriş

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde siyasi parti temsilcileri, sendika ve STK'lar, son günlerde artan terör saldırılarını protesto etti.
Ak Parti İl Başkanlığı öncülüğünde, Silopi Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan basın açıklamasına, Ak parti Şırnak il ve ilçe teşkilatı, Hüda-par ilçe teşkilatı, Şoförler odası, Kamu Sen, Türk Eğitim Sen, STK ve dernek temsilcileri katıldı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Ak Parti Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan, 15 Temmuz'da yapılan haince darbe girişiminden sonra amaçlarına ulaşamayan şer güçlerinin, özellikle bölgede terörü devreye soktuğuna dikkat çekti. Ak Parti İl Başkanı Aşan şunları söyledi:
"15 Temmuz'da yapılan haince darbe girişiminden sonra amaçlarına ulaşamayan şer güçleri ülkemizde özellikle bölgemizde terörü devreye sokmuşlardır. Özellikle son günlerde bölgemizde yaşanan terör olayları ortada iken, bizim de Şırnak'ta bu teröre ve teröristlere karşı sesiz kalmamız mümkün değildi. Ülkemizin birlik ve beraberliliğine kasteden bu hain saldırılar kaşısında milletimizin gösterdiği dayanışma ve kararlılık, teröre karşı vereceğimiz en anlamlı cevap olacaktır. 15 temmuz başarısız darbe teşebbüsü ile beraber FETÖ ve PKK terör örgütlerinin aynı üst akıl piyonu oldukları ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz'da gazi meclisimizi bombalayan millet evlatlarına silah kullanan üniformalı teröristler ile yıllardır ortak vatanımızın her yanında ve dün Van, Elazığ, Bitlis, Diyarbakır'da güvenlik güçlerine saldıran, masum insanları katleden eli kanlı hainler arasında hiçbir fark yoktur. Terör örgütlerinin isimleri ve söylemleri değişse de Türkiye düşmanlığı olduğu gerçeği hiçbir zaman değişmeyecektir. Her iki terör örgütü de gerçekleştirdiği kanlı saldırılar ile ülkemizin varlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, istiklalini ve istikbalini hedef almaktadır. FETÖ'cü terör örgütü ile ülkemizi parçalamayı milletimizi birbirine düşürmeyi amaçlayan, ancak başaramayan hainler şebekesi, yüzünü ve gözünü PKK terör örgütüne çevirmiştir. Tüm terör örgütlerine, onların ağa babalarına buradan hep birlikte sesleniyoruz. Öldürmekten vazgeçin, yolunuz çıkmaz yoldur. Milletimiz müsterih olsun. Türkiye hiçbir terör örgütü karşısında diz çökmeyecektir. Tarih terör ve teröristle mücadelede millet adına mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin hep gönlünde ve arkasındayız. Lanet olsun PKK'ya, FETÖ'ye, DAİŞ'e PYD'ye, tüm terör örgütlerine. Lanet olsun teröristlere, teröre karşı taşeronluk yapanlara. Lanet olsun bütün teröre, teröriste terör diyemeyen gözü dönmüşlere. Biz buradayız. Biz hep birlikte Türkiyeyiz."
Basın açıklamasının okunmasından sonra grup dağıldı. 

DHA