Son Dakika: Sırbistan Başbakanı'nın evinin yakınında silahlı araç bulundu

Sırbistan Başbakanı'nın evinin yakınında silahlı araç bulundu

Sırbistan Başbakanı'nın evinin yakınında silahlı araç bulundu

Akşam saatlerinde polis tara-fından Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç’in sıklıkla kaldığı baba evinin yanında içinde çeşitli silahlar bulunan kurşungeçirmez bir araç ve saldırı için hazırlanmış bir tanksavar silah bulundu. Aracın bulun-ması ardından Belgradın Jajince semtinde bulunan Başbakan Alek-sandar Vuçiç ve ailesi acil bir şekilde tahliye edildi. Aleksandar Vuçiç ve ailesi güvenli bir yere götürüldü. Evin etrafı ve Belgrad’ın en önemli caddeleri Sırbistan Polisi Özel Tim ekipleri tarafından güvenlik altına alındı.

Kurşun geçirmez aracın incelemesini yapan Sırbistan Polisi Özel Tim Ekipleri, araçta, Başbakan Vuçiç’in baba evine yönelmiş bir tanksavar, 100 yakın 7,62 mm kalibresindeki mermi, el bombaları ve 20’ye yakın otomatik silah mermisi buldu.

Operasyonu bizzat yürüten, İçişleri Bakanı Neboyşa Stevanoviç, olayı doğrularken, Başbakan Aleksandar Vuçiç ve ailesinin güvenli bir yerde bulunduğunu söyledi. Başbakan Aleksandar Vuçiç ise tedirginlik için-de olduğunu söylerken olayla ilgi elinde bir bilgi olmadığı için açıkla-mada bulunmayacağını söyledi.

DHA

Loading...