Sözcü Plus Giriş

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) işbirliği ile üniversite öğrencilerinin restoran, pastane, kuaför ve kafelerden indirimli yararlanması için kampanya başlatıldı. 
Konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyen SESOB Başkanı Beşir Köksal, üniversitenin Sivas ve esnaf için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Cumhuriyet Üniversite'mizde eğitim gören ve ilimizin ekonomisine büyük katkı sağlayan üniversite öğrencilerimize destek vermek amacıyla bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Üniversite şehrimizin aynasıdır. İlimizin gelişmesinde ve tanıtılmasında önemli katkılar sağlamaktadır. Üniversite yetkilileri ve oda başkanlarımızla yaptığımız toplantı neticesinde öğrencilerimizin daha çok ihtiyaçlarını karşıladıkları alanlarda yüzde 15'lik bir indirim yaparak az da olsa onlara destek olmaya gayret gösterdik. Bir çoğu zor şartlarda ve imkansızlıklara rağmen üniversite eğimini tamamlamak isteyen öğrencilerimize ne yapsak azdır. Sivaslılar ve esnaf teşkilatı olarak, üniversite öğrencilerimizi seviyoruz." dedi.
CÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı ise üniversitenin şehrin kalbi ve sesi olduğunu belirterek, Sivaslıların misafirperver olduğunu söyledi. Yıllardır üniversite ile şehir arasında bir kopukluk olduğunu söyleyen Toparlı, amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu dile getirdi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more