Sivas Haberi: Sivas'ta KESK'ten KHK tepkisi

Sivas'ta KESK'ten KHK tepkisi

Sivas'ta KESK'ten KHK tepkisi

KAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sivas Şubesi yeni açıklanan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) sonrası kamu çalışanlarının ihraç edilmesine basın toplantısı düzenleyerek tepki gösterdi.
KESK Sivas Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Önder Doğan, Eğitim-Sen'de düzenlediği basın açıklamasında 29 Ekim gecesi binlerce kamu görevlisinin görevlerinden uzaklaştırıldığını söyledi. Doğan, şöyle dedi:
"İş, ekmek, geleceğimiz, diplomalarımız, kazanılmış haklarımız, sendikal haklarımız hukuk tanımaz bir keyfiliğin tasallutu altındadır. Gerekçe olmayan gerekçelerle, sendikal eylem ve etkinliklerimiz suçmuş gibi gösterilerek, idari kararlarla cezalandırılmıştır. Gerçek suçlular ve suç işleyenler karanlığı sever, işledikleri suçları karanlığın örttüğüne inanırlar. Bunun için gece KHK'leri kamu emekçilerinin keskin kılıcı olarak baş almaya devam ediyor. Bunun için ne kaldıysa gazete, internet yayını, basın kapatılarak susturuluyor. Bunun için rektörlük seçimleri kaldırılıyor. Bunun için savunma hakkı sınırlandırılıyor, avukatlık mesleği denetim altına alınıyor. Kamu emekçilerinin iş hakları, çalışma hakları, müktesep hakları, emeklilik hakları, sendikal hakları, sahip oldukları güvenceleri bir çırpıda, büyük bir keyfilikle yok sayılıyor. Bunlar KHK yapıcılarının insafına ve takdirine bağlı konular değildir. Bunlar haktır. Kazanılmış hak ve hak kavramıyla keyfi biçimde oynayamazsınız."

 

DHA

Loading...