İzmir Haberi: SOCAR PETKİM Genel Müdürü Korkut istifa etti, ardından gözaltına alındı

SOCAR PETKİM Genel Müdürü Korkut istifa etti, ardından gözaltına alındı

SOCAR PETKİM Genel Müdürü Korkut istifa etti, ardından gözaltına alındı

SOCAR Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKİM) Genel Müdürü Saadettin Korkut, dün saat 18.30'da görevinden istifa ettiğini çalışanlarına mesajla duyurdu. Korkut, saat 20.00'de FETÖ/PDY operasyonu soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Korkut'un, Fethullahçı Terör Örgütü'nün enerji alanındaki yapılanmasına yönelik gözaltına alındığı öğrenildi. 
SOCAR PETKİM Genel Müdürü Saadettin Korkut, dün saat 18.30'da çalışanlarının cep telefonlarına görevden ayrıldığını belirten mesaj gönderdi. Mesajında kurumda 4 yıl hizmet etmenin onur olduğunu belirten Korkut mesajında şöyle devam etti:
"Bu kocaman, sağlam ve yurtsever ailenin parçası olmaktan ve sizlerle beraber çalışmaktan hergün ayrı mutluluk duyuyorum. SOCAR'ın güçlü eli sırtımızdan hiç eksik olmadı ve hep birlikte Petkim'i kısa sürede sürdürülebilir başarı ve rekor kar seviyesine taşıdık. Uluslararası standartlarda bir operasyon yapısına kavuşturduk. Petkim'e ilk başladığımda kendime koyduğum hedefler çervesinde tüm enerjimle çalıştım. Bildiğimiz üzere, SOCAR Türkiye'de bir takım yapısal değişiklikler gerçekleştirildi. Biz de aynı bağlamda tüm süreçlerimizde önemli yenilikler ve gelişmeler sağladık. Uzun süreli bu yoğun tempo sonucunda yorulduğumu hissettim. Daha önce planladığım üzere Petkim bayrağını en üst noktada yeni genel müdürümüze teslim ediyorum. İnanıyorum ki elde ettiğimiz bu başarılar artarak sürecek ve petkim her zaman olduğu gibi Türkiye'nin gururu olmaya devcam edecektir. Sizi tanımaktan ve birlikte çalışmaktan, Petkimli olmaktan duyduğum gurur, güven ve mutluluğu tekrar belirtmek isterim. Benden yana hakkım varsa helal olsun, siz de lütfen haklarınızı helal edin."
Korkut, istifa mesajının ardından saat 20.00'da FETÖ/ PDY operasyonu kapsamında, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Korkut'un Karşıyaka'daki evi ve makam odası polisler tarafından arandı. Korkut, İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.
 YENİ GENEL MÜDÜR YUNANİSTAN'DAN ATANDI
SOCAR Petkim Genel Müdürlüğü'ne ise Socar Yunanistan CEO'su Anar Mammadov getirildi. Bu arada Petkim'de dün 27 işçi işten çıkarıldı. İşter çıkarmalara norm kadro yapılanması ve verimsiz çalışma gerekçe gösterildi.

DHA

Loading...