Sözcü Plus Giriş

BODRUM'da trafik kazasında yaşamını yitiren Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi Başkanı, tiyatro oyuncusu ve yönetmen 57 yaşındaki Fatma Alev Tekoğul, 23 Ağustos'ta, en son çıktığı sahne olan Herodot Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.
Dün saat 11.00 sıralarında, Bodrum'dan Milas yönüne giden 34 ZP 4410 plakalı otomobilin sürücüsü CHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulu eski üyesi, tiyatro oyuncusu ve yönetmeni Fatma Alev Tekoğul, Güvercinlik Mahallesi yakınlarında direksiyon kontrolünü yitirip, bölünmüş yolun yolun ortasındaki tretuvara çarptı. Savrulan otomobil karşı şeride geçip, Sinan Ekinci'nin (34) kullandığı 06 AB 0222 plakalı otomobil ile çarpıştı. Otomobil sürücüsü Tekoğul olay yerinde yaşamını yitirirken yanındaki kızı Merve Yılmaz (30) ile diğer araçtaki Sinan Ekinci, eşi Tuğçe Ekinci (28) ve oğlu Ali Kerem Ekinci (2) yaralandı. Yaralılardan Yılmaz, Özel Bodrum Hastanesi'ne, Ekinci Ailesi'nin üç ferdi ise Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Yaralılardan Yılmaz'ın tedavisi sürerken diğer üç yaralı ise tedavilerinin ardından taburcu edildi. Tiyatro sanatçısı ve Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi Başkanı Fatma Alev Tekoğul'un ölüm haberi Bodrumlular ve sevenlerini yasa boğdu.
Bodrum Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi Koordinatörü Rezzan Şebin, "Değerli sanatçı dostumuz iki yıldır gönüllü olarak tükenmeyen bir enerji ile çalıştı. Sahne sanatlarını kurarak, Bodrum Kent Tiyatrosu adı altında 'Düğün ya da Davul' oyununu hem koordine etti, hem de oynadı. Üniversiteli gençleri oyuna dahil edebilmek için gösterdiği çaba bir roman konusu olabilir. Bir insan düşünün ki, kendisinin özel hayatı hep en sonda olsun. O bir sanatçıydı ama öncelikle vatanını, insanları, hayvanları, doğayı seven, çok iyi ve özel bir insandı. Çok büyük bir acı yaşıyoruz" dedi.
Tekoğul'u 23 Ağustos Salı günü öğle saatlerinde en son sahneye çıktığı Herodot Kültür Merkezi'nde sahnede yapacaklarıtörenle sorn yolculuğuna uğurlayacaklarını belirten Şebin, "Cenazesinin nerede defin edileceği ise ABD'den gelecek olan kardeşi Ateş Gürcan'ın kararına göre ya Bodrum ya da İstanbul'da toprağa verilecek" diye konuştu.

DHA