İstanbul Haberi: SOYGUN GİRİŞİMİNİ O SIRADA AKARYAKIT ALMAYA GELEN POLİSLER ÖNLEDİ

SOYGUN GİRİŞİMİNİ O SIRADA AKARYAKIT ALMAYA GELEN POLİSLER ÖNLEDİ

SOYGUN GİRİŞİMİNİ O SIRADA AKARYAKIT ALMAYA GELEN POLİSLER ÖNLEDİ

Hakan KAYA Ali Kerem BENGİ-Soner HASIRCIOĞLU/İSTANBUL,(DHA)

Şişli’de bir akaryakıt istasyonunu soymak için gelen yüzleri maskeli iki kişiyi o sırada akaryakıt almak için istasyona gelen sivil polis ekipleri engel oldu. Soygunculardan birisi kaçmayı başarırken, diğer soyguncu ise kıskıvarak yakalandı.

Şişli’de Piyalepaşa Bulvarı’nda bulunan bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen olay İddiaya göre olay şöyle gerçekleşti; Saat 23.30 sıralarında akaryakıt istasyonuna gelen yüzleri maskeli iki kişiden biri istasyon içerisindeki markete girerek kasadaki duran görevliden paraları istedi. Silahlı olan diğer soyguncu ise dışarıdaki istasyon görevlilerini silah zoruyla market içerisinde topladıktan sonra kapıda gözcülük yaptı. Bu sırada istasyona sivil araçla akaryakıt almak için gelen iki polis dışarıda yüzü maskeli silahlı şahsı görünce olaya müdahale etti. Bu sırada dışarıda bekleyen silahlı şahıs polise ateş açarak olay yerinden kaçmaya başladı. Sivil poliste soyguncuya ateş ederek kovalamaya başladı. Yaşanan kovalamaca sonucunda silahlı şahıs izini kaybettirmeyi başardı. Diğer soyguncu ise polis tarafından etkisiz hale getirildi. Polis aracı ile Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen şahsın 1997 doğumlu Serdar Deniz olduğu öğrenildi. Polis ekipleri kaçan diğer şahısı ise yakalamak için çalışma başlattı.

Öte yandan olayın yaşandığı Akaryakıt istasyonu yakınında seyir halindeki bir otomobile nereden geldiği belli olmayan bir kurşunun isabet etmesi sonucu sürücü ağır yaralandı. Olay yerine gelen ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan sürücü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis ekipleri yaşanan olayın soygun girişimi ile ilgili olup olmadığı yönündeki çalışmaları sürüyor.Görüntü Dökümü;

———-

-Olay yerinden görüntü

-Zırhlı polis araçlardan görüntü

-Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları

-Polis aracına ve akaryakıt istasyonuna isabet eden kurşunlar

-Silahtan çıkan boş kovanların görüntüsü

-Mermi isabet eden aracın görüntüsü

-Genel ve detaylar

DHA

Loading...