İstanbul Haberi: Suriye'li ailenin gaspı: 1 kişi daha gözaltına alındı, azmettiren ailenin akrabası çıktı

Suriye'li ailenin gaspı: 1 kişi daha gözaltına alındı, azmettiren ailenin akrabası çıktı

Suriye'li ailenin gaspı: 1 kişi daha gözaltına alındı, azmettiren ailenin akrabası çıktı

BAHÇELİEVLER'de kendilerine polis süsü vererek Suriyeli aileden 4 kilo altın ve 36 bin dolar gasp eden şüphelilerle ilgili operasyonlarda 1  kişi daha gözaltına alındı. Bu kişinin üzerinden gasp edilen altınların bir bölümü daha ele geçirildi. Gaspı azmettirenin ise, Suriye’li ailenin bir akrabası olduğu ortaya çıktı. 

3 KİŞİ YAKALANMIŞTI

Çobançeşme Mahallesi, Akarsu Sokak üzerinde, 15 Kasım 2016 tarihinde kendilerini polis olarak tanıttıktan sonra Suriyeli bir ailenin evine giren 3 şüpheli, 4 kilo altın ve 36 bin dolar gasp ederek kayıplara karışmıştı. Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada kamera görüntüleri kullanılarak önce şüphelilerin kullandığı otomobil tespit edilmiş ardından şüpheliler gözaltına alınmıştı. Şehirlerarası otobüslerde yakalanan Irak uyruklu Ahmet A. ile Suriye uyruklu Muhammet M. ve Salam J.’ üzerinden 3 kilo 515 gram altın çorap ve iç çamaşırlarının içine saklanmış olarak ele geçirilmişti.
BİR KİŞİ DAHA YAKAKLANDI
Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yapılan soruşturmada gasp olayına katılan Necip P. adlı kişi de bugün gözaltına alındı. Necip P.’nin gasp olayına karışan kişilerden biri olduğu belirtildi. Bu kişinin üzerinde gasp edilen altınlardan 160 gramı daha ele geçirildiği öğrenildi.

Gasp Büro Amirliği'nde sorgulanan şüphelilerin, gasp ettikleri ailenin terör örgütü DAEŞ  üyesi  olduğunu iddia ettikleri öğrenildi.

ALTINLARI ŞÜPHELİLERE AİLENİN BİR AKRABASI HABER VERMİŞ
Öte yandan gözaltına alınan kişilere evde altın ve para bulunduğunu gasp edilen ailenin bir akrabasının söylediği öğrenildi. Polis bu kişiyi yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.

 

DHA

Loading...