Sözcü Plus Giriş

KONYA'da, son bir ay içerisinde bıçak göstererek veya bıçaklayarak 5 kişinin cep telefonlarını gasp ettiği iddia edilen Suriye uyruklu 28 yaşındaki Ahmed El Ahmed Esad polis tarafından gözaltına alındı. Sattığı telefonların paraları ile bar ve pavyonlara eğlendiği belirlenen Esad, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, kent merkezinde son bir ay içerisinde meydana gelen bıçaklı gasp ve kapkaç olayları ile ilgili çalışma başlattı. Ekipler kadın ve çocuklardan oluşan mağdurların ifadelerine başvurdu. Polis, yaptığı incelemede daha önce gasp olayına karışan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Mehmet Ç. ve Abdurrahman S.'nin ifadelerini inceledi. Şüphelilerin karıştıkları bir gasp olayını ismini 'Ahmed' olarak bildikleri Suriyeli bir kişiyle birlikte yaptıklarını itiraf etmesi üzerine polis harekete geçti.
Ekipler verilen eşkaller ve şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda Suriyeli şüpheli üzerinde yoğunlaştı. Suriyeli ailelerin yoğun olarak yaşadığı kent merkezindeki yerlerde araştırma yapan ekipler güvenlik kamera görüntülerinden de yola çıkarak şüphelinin Ahmed El Ahmed Esad olduğunu tespit etti. Polis, yapılan çalışmalar sonrası Esad'ı bir akrabasının evinde yakaladı.
Esad'ın, bir mağduru sırtından bıçaklayarak, bir kadının telefonunu kapkaç yöntemiyle, bir diğer kadını bıçakla tehdit ederek cep telefonlarını gasp ettiği belirlendi. Esad'ın "Kalacak yerim yok" diyerek evlerinde kaldığı akrabalarının cep telefonlarını da çaldığı öğrenildi.
TELEFONLARI SATIP EĞLENMİŞ
Ekipler, Esad'ın gasp ettiği telefonları sattığı Suriyeli kişilere ulaşarak telefonlara el koydu. Mağdur olan 5 kişiye telefonları polis tarafından teslim edildi. Polis, şüphelinin sattığı ve ele geçirilen diğer 21 telefonun ise sahiplerine ulaşmaya çalışıyor. Esad'ın bu telefonları da otogarda yatan bir kişinin cebinden, arkadaşının işyerinden, akrabalarının evinden çaldığını itiraf ettiği belirtildi. Esad'ın sattığı telefon paraları ile bar ve pavyonlara giderek alem yaptığı yönünde polise ifade verdiği öğrenildi. Esad, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA